logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Už zase závodíme

Sobota 5. června 2021 byla pro chlapce a děvčata z I. a III. skupiny našeho domova velice významná. Začala jako každá jiná sobota – přípravou celodenní stravy. Pak ale byla úplně jinačí. Protože se už může na sportovní akce, ihned jsme tuto možnost využili. Zabalili jsme do batohu mimo sportovního oblečení i balíček s obědem a svačinou a už se jelo. Kam? No přece do Tábora – na Harrachovku, kde se konaly atletické závody v běhu. A protože rádi sportujeme, nemohli jsme si akci nechat ujít. Moc jsme se těšili. Někteří z nás jeli na závody poprvé a tak byl každý zvědavý, jak to dopadne.

Autobus nám zastavil na zastávce Kotnov a pěšky – kolem řeky Lužnice – jsme se vydali na Harrachovku. Pozorovali jsme přírodu kolem sebe, vyprávěli si o všem kolem nás i o blížících se závodech. Cesta příjemně ubíhala a už jsme byli na místě. Zapsali jsme se u startu, dostali energetickou tyčinku a šli se převléknout. Hned jsme využili i možností na dětském hřišti a připravovali se na běh.

Nejdříve ti nejmenší v běhu na 100 m, pak následoval běh na 300 m a běh na 1 500 m. Před vyhlášením výsledků jsme opět využili hřiště – průlezky, skluzavku, trampolínu i pískoviště. A už vidíme připravovat medaile i ceny. Přesouváme se proto na domluvené stanoviště a pečlivě posloucháme vyhlašování výsledků.

A jsou tu první úspěchy. Mezi chlapci v běhu si přivezeme dvě medaile a ceny za 1. místo Ondřej Brož a za 3. místo jeho bratr Jan. Dobré ceny však obdrží všichni běžci a tak ani Daník a Nikolásek nejsou bez odměny. V této kategorii se chlapcům vyrovnala i děvčata – dvě medaile a ceny – 1. místo obsadila Natálie Oravková a 3. místo bere Helena Bandyová. Také běžkyně
na dalších místech si odnáší drobné odměny – Maruška s Jessickou jsou spokojené. Tak už máme medaile čtyři a přidáme další – Eliška Hronová v běhu na 300 m obsadila 2. místo a stříbro z běhu na 1 500 m si odváží i Jiří Brož. Medaile zdobí naše běžce a ti se radují ze získaných odměn.

I další závodníci získávají drobné odměny a tak spokojenost vládne v celé výpravě. Třináct závodníků atletické školní přípravky si domů odváží šest medailí, a aby to bylo spravedlivé tak jsou dvě zlaté, dvě stříbrné a dvě bronzové.

Loučíme se s pořadateli a vyrážíme na zpáteční cestu k autobusu. Zpět se vracíme unaveni,
ale s hezkými pocity a vzpomínkami na tento krásný den. A taky se už těšíme na další výlety
i sportovní akce.

 Fuková Marie, Anna Zburníková

TOPlist