Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.

Už zase závodíme

Sobota 5. června 2021 byla pro chlapce a děvčata z I. a III. skupiny našeho domova velice významná. Začala jako každá jiná sobota – přípravou celodenní stravy. Pak ale byla úplně jinačí. Protože se už může na sportovní akce, ihned jsme tuto možnost využili. Zabalili jsme do batohu mimo sportovního oblečení i balíček s obědem a svačinou a už se jelo. Kam? No přece do Tábora – na Harrachovku, kde se konaly atletické závody v běhu. A protože rádi sportujeme, nemohli jsme si akci nechat ujít. Moc jsme se těšili. Někteří z nás jeli na závody poprvé a tak byl každý zvědavý, jak to dopadne.

Autobus nám zastavil na zastávce Kotnov a pěšky – kolem řeky Lužnice – jsme se vydali na Harrachovku. Pozorovali jsme přírodu kolem sebe, vyprávěli si o všem kolem nás i o blížících se závodech. Cesta příjemně ubíhala a už jsme byli na místě. Zapsali jsme se u startu, dostali energetickou tyčinku a šli se převléknout. Hned jsme využili i možností na dětském hřišti a připravovali se na běh.

Nejdříve ti nejmenší v běhu na 100 m, pak následoval běh na 300 m a běh na 1 500 m. Před vyhlášením výsledků jsme opět využili hřiště – průlezky, skluzavku, trampolínu i pískoviště. A už vidíme připravovat medaile i ceny. Přesouváme se proto na domluvené stanoviště a pečlivě posloucháme vyhlašování výsledků.

A jsou tu první úspěchy. Mezi chlapci v běhu si přivezeme dvě medaile a ceny za 1. místo Ondřej Brož a za 3. místo jeho bratr Jan. Dobré ceny však obdrží všichni běžci a tak ani Daník a Nikolásek nejsou bez odměny. V této kategorii se chlapcům vyrovnala i děvčata – dvě medaile a ceny – 1. místo obsadila Natálie Oravková a 3. místo bere Helena Bandyová. Také běžkyně
na dalších místech si odnáší drobné odměny – Maruška s Jessickou jsou spokojené. Tak už máme medaile čtyři a přidáme další – Eliška Hronová v běhu na 300 m obsadila 2. místo a stříbro z běhu na 1 500 m si odváží i Jiří Brož. Medaile zdobí naše běžce a ti se radují ze získaných odměn.

I další závodníci získávají drobné odměny a tak spokojenost vládne v celé výpravě. Třináct závodníků atletické školní přípravky si domů odváží šest medailí, a aby to bylo spravedlivé tak jsou dvě zlaté, dvě stříbrné a dvě bronzové.

Loučíme se s pořadateli a vyrážíme na zpáteční cestu k autobusu. Zpět se vracíme unaveni,
ale s hezkými pocity a vzpomínkami na tento krásný den. A taky se už těšíme na další výlety