logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel
Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Návštěva Písku

Dne 6. června 2021 jsme se vydali do Písku. Starší děti ze II. a IV. skupiny měly program s tetami Kuželkovou a Peškovou, mladší z I. a III. skupiny pak doprovázely tety Zburníková a Fuková.

Ráno nemůžeme dospat. Batůžky plníme jídlem, ovocem i pitím. Autobus nás odváží do cíle našeho výletu – do Písku. Na parkovišti se rozdělujeme na dvě skupiny, domlouváme čas odjezdu a vyrážíme za svým cílem.

První zastávkou je Kamenný most. Je to nejstarší kamenný most v České republice i ve střední Evropě. Byl postaven před koncem 13. století. Kdysi tvořil komunikační prvek na Zlaté solné stezce, která právě v Písku překračovala řeku Otavu.

A pokračujeme do Sladovny. Zde navštívíme Mraveniště. Měníme se v mravenečky, vyslechneme si úvod do světa těchto malých broučků a vydáváme se prozkoumat obří dřevěné mraveniště. Užíváme si tunely, schovávačky, mosty a dokonce i strom, který je vysoký až do stropu. Procházíme se po dřevěných mostech i v komůrkách, setkáváme se s královnou a také se staráme o mravenčí kukly. Dosyta si tu vyhrajeme a ještě si osvojujeme mnoho informací z prvouky.
Po příjemném a trochu unavujícím fyzickém vyžití si pak venku dáme chutný oběd a přesouváme se dále.

Zpět po Kamenném mostě na náplavku. Zde je expozice pěti soch z písku. Obří sochy jsou každý rok inspirovány jiným tématem. Letos je to 777 let od založení města. A na zadní straně jednotlivých soch je po jednom písmenku. Ta dávají slovo PÍSEK. Sochy jsou po setmění nasvícené a jméno města Písek se tak krásně zrcadlí na hladině Otavy.

Domů se vracíme příjemně unaveni, ale plní nových poznatků a hezkých zážitků.

Fuková M., Zburníková A.

TOPlist