Beseda – finanční gramotnost

Z důvodů toho, že finanční gramotnost je pro budoucí život dětí velmi důležitá, nás 19. 4. 2024 navštívil pan Tomáš Trauške ze společnosti 4fin. Připravil si pro děti zábavnou a názornou hru, kde si mohli ve skupinách vyzkoušet svojí finanční zdatnost. Dostaly rozdány nepravé bankovky do každé skupiny. Nejdříve si sami vyzkoušely spočítat, kolik v banku mají a pak dostaly odbornou radu, jak nejlépe a nejpřehledněji na to. V rámci hry si vybrala každá skupina profesi, místo pobytu a pak měli možnost vidět, jak by jejich životní standard měl vliv na jejich úspory a výdělky. Každý si dokázal názorně představit, že ne vše si mohou dovolit hned a některé věci jsou pro život důležité a na jiné si musejí počkat. Ještě jim nakonec dal názorný příklad, jak může vypadat dluhová past a jak i blízký člověk je do ní může dostat, když nebudou opatrní.

Patrik Kosek

Beseda - finanční gramotnost