logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel
Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Den plný her a soutěží

Děti si užívají zasloužené prázdninové volno. Koupání, sluníčko, výlety,…

Ale když tomu počasí nepřeje, je tu den plný her a soutěží. A tak tomu bylo i v neděli 10. července. Dopoledne na děti čekal vědomostní kvíz z různých oborů – dopravní výchova, prvouka, přírodověda, zdravý životní styl,…

A jedna ukázka pro zasmání – „Kolik barev má semafor pro chodce a co znamenají?“ Odpověď: Dvě – červená, oranžová a zelená. Červená stůj, zelená jdi. Jo, to je ta nepozornost a zbrklost! Po obědě se děti pustily do hraní společenských her a do práce se stavebnicemi. Dodržovat pravidla i popustit uzdu své představivosti. Splněno na jedničku. A po svačině si pěkně protáhnout tělo – na hale zámku vznikla překážková dráha, která byla různě obměňována. Využilo se i tělocvičné nářadí – žebřiny. Nezahálely ani obruče. A venku pak fotbálek, hod na koš i střelba na fotbalovou branku.

 No prostě – den plný her a soutěží, který si všichni náramně užili.

Fuková M., Říhová E., Dvořáková D.

Běh kolem Jordánu

V neděli 3. července 2022 jsme se vydali do Tábora, kde se uskutečnil „Běh kolem Jordánu“.
Pro žákovské kategorie připravili pořadatelé tratě v délce 100 m, 300 m a 500 m. Jedenáct zástupců našeho dětského domova se postupně postavilo na start své věkové kategorie, aby poměřili své síly se soupeři. Ostatní je přijeli povzbudit a spolu se závodníky si užít hezký den. A že bylo co oslavovat – užívat si zaslouženou odměnu.

3x chlapci a děvčata vystoupili na stupínek nejvyšší, aby převzali zlaté medaile a krásné odměny.

3x se jim na krku houpala medaile stříbrná a odnášeli si v tašce pěkné věcné ceny.

4x pak stáli na stupínku bronzovém – i tady získali hezké medaile a pěkné ceny. A několik dalších cen k nim doputovalo i během tomboly.

Dětem děkujeme za vzornou reprezentaci.                       

Fuková Marie, Suková Kristýna, Anna Zburníková

A začaly prázdniny

Všichni jsme se těšili na letní prázdniny. A už jsou tady. V pátek 1. července 2022 oficiálně začaly. Dopoledne pro nás byla připravena netradiční výtvarná výchova. Pracovali jsme s korkem, vlnou i dřevěnými dřívečky. Popustili jsme uzdu své fantazii a pod rukama nám vznikaly hezké koláže. Odpoledne jsme se vydali do Sedlce, kde jsme v ZŠ navštívili místní kino. Tlapkovou patrolu a její příběhy máme všichni moc rádi a film nás plně zaujal. A tak příjemně uběhl první prázdninový den, který pro nás připravily tety Fuková, Kuželková a Růzhová.

30. června 2022 – Předávání vysvědčení a slavnostní ukončení školního roku 2021 – 2022.

Rozloučení se školním rokem

V neděli 26. 6. 2022 se po příjezdu ze závodů v Písku rozloučila 4. a 5. skupina se školním rokem a odcházející Terezou Durdoňovou. Společně jsme poseděli a při dobrém občerstvení jsme zhodnotili uplynulých deset měsíců. Popřáli jsme dětem krásné a pohodové prázdniny plné sluníčka, her a zábavy.

Kristýna Suková, Marie Fuková, Eva Říhová, Anna Zburníková

Rozloučení se školním rokem

Běh Tolerance – Písek

26. června 2022 – poslední den v týdnu- neděle. V 8 hodin opouštíme náš dětský domov a vydáváme se na cestu do Písku, kde se zúčastníme 27. ročníku „Běhu Tolerance“. Ten je i 15. ročníkem „Memoriálu Luboše Kučery“. Celkem 17 chlapců a dívek se postupně postavilo na start, aby v jednotlivých kategoriích poměřili síly se svými soupeři. Zdolávali tratě
v délce 100 m, 200 m a 800 m. A zahájili velice pěkně.

Minipřípravka dívek a zisk 2. a 3. místa, A ani ostatní atleti se nedali zahanbit. Domů si vezeme velké chodské koláče, diplomy i poháry. Celkem 8 krát vystoupili chlapci a dívky na stupně vítězů – čtyři druhá místa a čtyři místa třetí.

Všem závodníkům a závodnicím patří velké poděkování za vzornou reprezentaci.

Děti doprovázely tety Fuková, Říhová a Hájková.

Fuková Marie

TOPlist