logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel
Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Slavnostní vyhodnocení

11. dubna 2024 proběhl v našem parku slavnostní akt. Vedení našeho domova odměnilo chlapce a děvčata za vzornou reprezentaci na sportovní akci – „Velikonoční běh kolem Harrachovky“. Náš DD zde reprezentovalo 24 závodníků a závodnic. Všem za hezké sportovní výsledky a vzorné vystupování na veřejnosti poděkovala paní ředitelka. Odměněni byli sportovci, kteří se aktivně závodu účastnili, drobnou odměnu pak převzali zástupci jednotlivých skupin.

Fuková Marie

Strnadovský mlýn

Dne 7. 4. 2024 se děti páté výchovné skupiny vydaly na turistickou vycházku na farmu Strnadovský mlýn. Je zde romantická atmosféra a krásné okolí. Na zdejší farmě se chovají koně, ovce, kozy a další domácí zvířata. Děti si zde v útulné restauraci pochutnaly na menším občerstvení.

Hampeštová

Turnaj ve stolním tenise

V sobotu 30. 3. 2024 jsme se rozhodli dětem zpříjemnit dopoledne turnajem ve stolním tenise.

Zúčastnily se převážně starší děti, ale i ty menší měly možnost si to vyzkoušet. Všichni se snažili, aby jejich výkon byl nejlepší. Nakonec se nejvíce zadařilo Radkovi, který nám už několikrát dokázal, že stolní tenis opravdu umí. Na závěr děti dostaly za svou snahu sladkou odměnu.

Společně jsme si to užili a už teď se těším až si turnaj zopakujeme.

Návštěva křesťanů sobota – 6. 4. 2024

V tento slunečný den k nám opět zavítala návštěva – křesťané. Připravili si pro děti bohatý program plný různorodých aktivit.

Menší děti měly možnost procvičit si jemnou motoriku prací s modelínou, vyrobily si ovečky z vaty a také zažily spoustu legrace s bublifuky. Větší děti jezdily s autíčky na dálkové ovládání na velké dráze a vyzkoušely si balanc na natažených lanech kolem stromů. Celé odpoledne se završilo zpěvem, tancem a sladkým občerstvením, které si pro nás návštěva připravila.

Děkujeme za krásně strávený společný čas a těšíme se na další setkání.

Hýbeme se, bavíme se

Začaly velikonoční prázdniny. Je čtvrtek 28. března 2024. Ve velikonočním týdnu je tento den označován jako Zelený čtvrtek. Nejen proto jsme do naší stravy zařadili zelené potraviny, ale i naše pohybové aktivity se odehrávaly na zelené travičce. A protože se rádi zasmějeme, zařadili jsme dnes do sportu soutěže, které nás často rozesmály. Při skoku v pytlích nebyla nouze o prohlédnutí si trávníku zblízka, smích provázel i běh trojnožný nebo podbíhání lana. Zábavné pro nás bylo i přeskakování švihadla nebo lana. A samozřejmě jsme využili i naše oblíbené míče.

Sluníčkem prohřáté tváře byly stále samý úsměv. Vše jsme si užívali – pohyb, slunce i radost – plnými doušky. Odpoledne se povedlo ke spokojenosti všech.

Fuková Marie

Malování vajíček

O velikonočních prázdninách si chlapci namalovali velikonoční vajíčka. Nejprve si připravili to, co je na ně potřeba, tedy vyfoukli vajíčka a další nechali uvařit. Vše bylo připravené a mohli se vrhnout na samotné barvení. Zvolili jsme barvení akrylovými barvami a použili k tomu štětce, vlastní ruce, houbičky. Některá vajíčka chlapci obohatili leskem třpytek. Malování si užili a výtvory se jim povedly.

Veronika Růzhová

TOPlist