logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel
Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Návštěva pianisty Roberta Ference

V neděli 10. září nás potěšil svou návštěvou pianista Robert Ferenc. Robert je obrovský hudební talent, který odmalička vyrůstal v dětském domově ve Vysoké Peci, kde si vychovatelky všimly jeho zvláštního nadání. Našim dětem zahrál na zámeckém sále několik známých i neznámých melodií, které hrál bez not, protože má absolutní sluch a mimořádnou hudební paměť. Děti i dospělí byli silným hudebním zážitkem doslova nadšeni a vystoupení odměnili bouřlivým potleskem a projevením radosti. Robert také vyprávěl dětem svůj neobyčejně těžký životní příběh o tom, jak vyrůstal v dětském domově a neměl lehký start do života. Někteří potřebují slyšet takovéto příběhy, aby věděli, co ostatní prožili a s čím se v životě poprali. 

Tímto bychom chtěli poděkovat organizaci Mimo domov za zprostředkování tohoto silného hudebního zážitku a Robertovi přejeme hodně štěstí, lásky a aby se mu ve hře na piano jen a jen dařilo. 

Hájková I.

Návštěva pianisty Roberta Ference

Návštěva křesťanů 9. 9. 2023

Začátek školního roku nám zpříjemnila návštěva křesťanů. Děti se s nimi vřele přivítaly. Po přivítání započal připravený program, kde nechyběly výtvarné, sportovní a hudební aktivity. Návštěva tentokrát byla obohacena o hudební program „Vandy a Standy“, který byl zaměřen na téma „Zdravá výživa“.

Formou písniček a her byly ukázány základní hygienické a stravovací návyky a zdravý životní styl (mytí rukou před jídlem a po toaletě, dostatek pohybu, jíst pestře, pravidelně, přiměřeně, rozeznat co je zdravé a co ne, zdravé nápoje versus nezdravé). Děti si společně strávené odpoledne užily a byly spokojené a dobře naladěné.

Přírodovědná soutěž

Koncem letních prázdnin jsme si s dětmi uspořádali menší přírodovědnou soutěž. Snažili jsme se s nimi prozkoumávat okolní přírodu prostřednictvím hry a prožitku a vytvářet v nich tak pozitivní vztah k přírodě. Poznávací činnosti jsme propojovali básničkami, říkadly a písničkami. Naštěstí máme v našem zámeckém parku výborné podmínky pro takovéto činnosti. Nachází se zde řada ovocných a jehličnatých stromů, květin, hub, bylin, hmyzu i keřů. Za zmínku stojí, že se v našem parku nachází vzácný sekvojovec obecný, zvaný mamutí strom, jenž patří mezi nejmohutnější stromy na Zemi a má velmi zajímavé šišky. Každá činnost byla motivující a hravá, jinak řečeno děti si vše hodně užily.

Akce Honba za pokladem

Dne 23. 8. jsme za krásného slunného počasí vyrazili za pokladem. Po menších skupinkách napříč celým areálem dětského domova. Vyzkoušely si kolektivní práci s různým věkovým rozdílem zúčastněných. Pro nalezení velmi očekávaného pokladu, musely děti najít schované indície, které se skládaly z hádanky, jejíž výsledná tajenka je dovedla k místu, kde se tajemný poklad ukrývá. Sladkou odměnu po počátečních zmatcích, nalezly všechny děti.

Prázdninové sportovní soutěže

Během letních prázdnin jsme s dětmi, které zůstaly v našem zařízení, soutěžili v různých sportovních disciplínách. Děti si tak mohly vyzkoušet hod oštěpem do dálky, skoky přes švihadlo, různé překážkové dráhy, dovednostní hry s míčem, zahrály si fotbal, volejbal a na závěr dne se vždy zchladily a zrelaxovaly u našeho bazénu.

Hájková I.

Přijela k nám pouť!

Dne 13. 8. 2023 jsme s dětmi s navštívili pouťovou zábavu v nedalekém parku v Prčici, kde byl součástí programu mimo jiné koncert kapely Poprask, který děti oslavovaly tancem a smíchem. Když jsme si dostatečně zatancovali, vyrazili jsme po menších skupinkách na návštěvu poutě a pouťových atrakcí, jako je například Calypso, Létající sloníci, Autodrom, Kolotoč či Herní dům. Každý si mohl podle chuti vybrat atrakce, koupit něco dobrého na zub a užít si pouť, jak se na děti patří. Děti si takovéto události zúčastnily s velikým zájmem a radostí, v očích jenom jiskřilo, když se ozvala hudba a spustily se barevné neony na nápisech atrakcí. V tomto horkém letním odpoledni se děti posilnily sladkostmi a zmrzlinou, které si vybraly. A po cestě zpět do Přestavlk byly všichni plni dojmů a dobrůtek, jako každý z nás, když jsme byli v jejich věku.

Akci připravila: Kuželková, Bulanová, Dvořáková

TOPlist