logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Malý výšlap

Dnes – 2. ledna 2022 – jsme se za skoro jarního počasí vydali na „výšlap“ kolem Přestavlk a dále na Kvašťov. Cestou jsme pozorovali okolní přírodu, zastavili se u pstruhového potoka, prošli celou vesnicí a sledovali na dvorcích a zahradách domácí zvířata. Určovali jsme zvířecí rodiny a měli radost z toho, že jsme se ani jednou nezmýlili. Užili jsme si jízdu na kolotoči, překonávali drobné překážky. Prozkoumali jsme plody šípku a ani si neuvědomili, že jsme si opakovali získané poznatky ze školy i z různých mimoškolních činností.

Fuková Marie

Vánoční návštěva lesa – dárečky pro zvířátka

Po chutném obědě jsme se vydali s dětmi do lesa nad Přestavlky. Děti nesly v batůžcích jablka, mrkve a kaštany. Cestou k lesu, měly děti možnost pozorovat stopy v čerstvě napadaném sněhu. Hádaly, které zvíře tu asi šlo. U vybraného stromečku děti vysypaly obsahy batůžků, posilnily se svačinou a vydali jsme se na zpáteční cestu.

Zburníková, Fuková

Putování za lesními zvířátky

Protože vánoční svátky jsou brány jako svátky hojnosti a štědrosti, vyrazili jsme na 1. svátek vánoční obdarovat také zvířátka do lesa. Společně s dětmi jsme pro ně připravili spoustu dobrot. Během našeho putování sněžilo, cestou jsme proto mohli ve sněhu poznávat stopy zvířat a povídat si o nich. Společnost po dobu našeho putování nám dělali dva čtyřnozí kamarádi, jež nám cestou předvedli ukázky základní poslušnosti, které získali absolvováním kynologického výcviku. Děti tak získaly nové kamarády a projevily přání setkávat se s nimi častěji. Závěrem našeho putování jsme se, a nejen my, ale i naši nově získaní čtyřnozí kamarádi těšili zpět do tepla domova. Toho dne nám totiž paní zima ukázala svoji opravdovou tvář.

Putování za lesními zvířátky

Štěpánová M.

Štědrý den 2021

Dlouho očekávaný sváteční den je tady. Pro děti bylo připraveno několik překvapení. Všechno začalo zpěvem vánočních koled a zopakováním básniček. Po obědě jsme se všichni vypravili do Sedlce do kostela na Vánoční mši. Děti se ještě před vstupem do vnitřních prostor dověděly něco o Ježíškovi, a o Betlému, který je umístěn ve střední části kostela. Všichni byli poučeni o slušném chování, a již jsme mohli vstoupit dovnitř. Dýchla na nás vánoční atmosféra a tajemno. Naše první kroky vedly ke krásnému betlému, který byl během chviličky i nasvícen. Děti se zájmem sledovaly postavičky, ovečky a rozhlížely se kolem na hezky vánočně vyzdobené prostory. Možnost zhlédnutí mše bylo velkým překvapením. Přišel pan farář, uvítal nás v kostele a začala Půlnoční mše, kde se zpívaly vánoční koledy, které jsme si ráno všichni opakovali. Děti si prohlédly kostel a zažily půlnoční bohoslužbu. Vzbudilo to v nich spoustu otázek, které jsme rozklíčovali po cestě zpět do domova.

Po příchodu na zámek se děti slavnostně oblékly a chystaly se na štědrovečerní večeři. Krásně vyzdobená jídelna s rozsvícenými svíčkami a vánoční hudbou všechny nadchla. Po výborném slavnostním jídle jsme se všichni teple oblékli a vyšli ven do večerního parku, kde bylo další překvapení, pálení prskavek. Rozzářené dětské oči byly pro nás nejlepším poděkováním. Zima nás zahnala zpět do budovy a nastala poslední a ta nejočekávanější akce – rozbalování dárků pod vánočním stromečkem.

Děti byly spokojené, šťastné, dárky si vzájemně ukazovaly, půjčovaly a celý zbytek večera si s nimi hrály. Den se skvěle vydařil.

Pešková, Kuželková

Soutěž o nejlepší vánoční cukroví

Zpestření čekání na ježíška.

Již od rána se děti na druhé skupině těšily a prožívaly přípravu na pečení vánočních rohlíčků. Připravené hotové těsto jsem rozdělila podle počtu soutěžících, předvedla, jak se cukroví tvoří a pak si zúčastnění  samostatně vyráběli své sladkosti. Všichni byli šikovní. Některým se práce dařila skvěle, jako například malému Rickymu. Velký šikula.

 Snaha byla veliká, každý měl velikou motivaci vyhrát v soutěži o nejhezčí provedení. Po upečení rohlíčků jsme celou činnost společně zhodnotili, a následovala vytoužená ochutnávka. Nakonec byli odměněni všichni, jen prvenství patřilo Rickymu.

Děti byly spokojené, nadšené, pochvalovaly si, jaká to byla dobrota.

Pešková

Zdobení vánočního stromku

Každým rokem našemu zařízení daruje pan Musil vánoční stromek, který si pak děti nazdobí. Stromeček je umístěn uprostřed nádvoří, aby na něj bylo vidět ze všech stran obydlí. Když se setmí, tak se stromeček díky solárnímu osvětlení sám krásně rozsvítí.

Zdobení vánočního stromku

Hájková Ilona

TOPlist