logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Aprílový výšlap

Je Zelený čtvrtek, a i když aprílové počasí může pozlobit, dnes sluníčko přímo zve k procházce.

Batohy dáváme na záda, zavazujeme pohodlné boty a přes ústa nasazujeme nezbytnou roušku.

Vydáváme se ke kvašťovskému altánu, kolem probouzejících se stromů, kvetoucích sněženek, posloucháme zpěv ptáků i protékající potok prčický.

Na místě pečeme buřty, díváme se dolů do kraje, je zde krásně a klid.

Vracíme se kolem kapličky „Na Vápence“, míjíme hromady poražených stromů, cestu zpět dobře známe.

Vlasta se učí s mapou a překvapivě, asi z předešlých výprav, si ví rady kudy a kam.

Doma jsme v půl šesté s dobrým pocitem z unavených nohou. Jaro je konečně tady!!!!

Velikonoční pečení s 2. skupinou

Velikonoční pečení s 1. skupinou

Výlet do Kamýku nad Vltavou

Na Velký pátek 2. dubna jsme se s dětmi vypravili na výlet do Kamýku nad Vltavou. Kamýk je krásné městečko, kde je k vidění spousta zajímavých míst. My jsme tentokrát měli na programu návštěvu zříceniny hradu Kamýk a dětského hřiště u řeky Vltavy. Po příjezdu do Kamýku jsme se nejprve vydali na zříceninu hradu, kde je kolem vybudována naučná stezka, která poskytuje zajímavé informace o historii této lokality. V místním areálu se nachází středověké hřiště a jeho součástí je i labyrint, který si děti mohly procházet. Po prohlídce celého areálu jsme se přesunuli zpět do městečka na místní hřiště, kde jsme si u řeky dali dobrou svačinu. Děti se pak vyřádily na lanovce a dalších zábavních prvcích. Na konci výletu jsme udělali sladkou tečku. Všichni jsme si dali dobrou zmrzlinu.

Velikonoční tvoření

Na velikonoční svátky se všichni chystají s radostí. Také menší děti si chystají výzdobu. V neděli 28. března jsme si chystali novou výzdobu, která je pro toto období nejtypičtější – zajíčky a kraslice. Zajíček byl vyroben z barevných papírů a měl i výslužku – v každé pacičce krásné malované vajíčko. Také kraslice byla „jen“ papírová, ale každá měla své kouzlo. Všichni jsme popustili uzdu fantazii a výzdoba byla opravdu kuriózní. Tato akce se uskutečnila na III. skupině a měla u všech úspěch. Při práci jsme si ještě vyprávěli o velikonočním týdnu i o oslavě svátků u nás doma. Vzpomínali jsme i na koledu v našem dětském domově a jeho okolí. V tomto roce však „naše tety“ doma nenavštívíme. Vyhlášený nouzový stav nám to nedovolí. Tak snad příští rok.  

Velikonoční tvoření

Ukliďme Česko

Je sobota 27. března 14 hodin odpoledne. Tak jako každý rok se mnoho obyvatel vydává uklízet do přírody. I my se k této akci připojujeme. Budeme uklízet v našem okolí. Půjdeme směrem do Prčice. Kromě obvyklých pomůcek – pytlů a rukavic – si připravujeme i roušky, které jsou v této době nutností. Řekneme si všechny potřebné pokyny a už se vydáváme na cestu. Těšíme se, že si opět po zimě hezky uklidíme v našem okolí. Sluníčko rozpustilo poslední zbytky sněhu a na nás vykoukl nepořádek – plastové lahve, papíry, krabičky, plechovky,… – který se nám vůbec nelíbí. Při úklidu okolí silnice musíme dávat pozor i na projíždějící auta. Všechno co do přírody nepatří, mizí v černých pytlech. Pytle se rychle plní. Při návratu neseme naplněné tři. Všechno, co jsme sebrali, pak mizí v kontejneru na směsný odpad. Přírodě se ulevilo a my máme radost z dobře odvedené práce.

TOPlist