logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel
Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Zakončení školního roku

Vysvědčení předáno a teď už hurá na prázdniny!!

Spaní ve školce

V I. třídě jsme se rozhodli zakončit školní rok společným přespáváním ve škole. Náš den D nastal ve středu 26. června. Odpoledne jsme vyrazili příjemnou procházkou do Měšetic na výbornou zmrzlinu. Po návratu jsme si dali večeři a šli jsme si připravit naše pelíšky. Následovalo hraní her a večerní diskotéka. Pak už jen vyčistit zuby, zalézt do spacáků, přečíst pohádku a spát. Všichni jsme byli unaveni, tak jsme usnuli velmi rychle. Těšíme se, že si to příští školní rok zase zopakujeme.

Mgr. Jana Studentová

Odpoledne s organizací Mimo domov

Odpoledne v pondělí 24. 6. 2024 bylo pro nás všechny výjimečným zážitkem.

Naši kamarádi: Tamara – dobře ji známe a máme moc rádi za to, jaká je a co dělá. Janina – byli jsme s ní v Praze na lodi a užili si krásný den. Martin – nádherně zpívá a hraje na piano. Radka – z DOM (Dům otevřených možností) a Pepa – herec, kterého můžeme vidět v televizních seriálech. Tito všichni za námi přijeli a přinesli do našich životů radost a smích.

Celé odpoledne se zpívalo, hrálo na piano, tancovalo a mluvilo se o všem možném i nemožném.

Děkujeme všem za jejich laskavost, čas a energii a těšíme se na další společné chvíle plné radosti a přátelství.

Jana Pechová

Odpoledne s organizací Mimo domov

Školní výlet – Techmania

Ve čtvrtek 21. 6. jsme vyrazili na společný školní výlet. Naším cílem byla Techmania Science Center v Plzni. Techmania se nachází v historických budovách plzeňské Škodovky. Za proměnu starých továrních hal v moderní centrum vědy a techniky získala několik ocenění v soutěži Stavba roku. Představuje s vtipem základní přírodní jevy a zákony, seznamuje se světem vědy a techniky a láká k experimentování na 10 000 m2 hlavní expoziční haly. Žáci si mohli vyzkoušet mnoho zajímavých zařízení a her. Ti mladší se nakonec ještě vyřádili v krásném hracím koutku.

Odpoledne jsme se vraceli příjemně unaveni a plni dojmů.

Mgr. V. Červová, Mgr. V. Daňha, Bc. A. Dvořáková, DiS., Mgr. J. Studentová, L. Bendová, K. Pechanová, I. Ryšavá

Běh Tolerance v Písku

Je sobota 22. června 2024, Do připraveného autobusu nastupují chlapci a děvčata v doprovodu vychovatelů, aby se vydali do královského města Písku.

Na Městské atletickém stadiónu se zde za úmorného vedra konal 29. ročník Běhu Tolerance a 18. ročník Memoriálu Luboše Kučery. Tento běh vždy spojuje zdravé i zdravotně handicapované sportovce.

Kromě kategorie mladších žákyň naši zástupci obsadili všechny žákovské věkové kategorie. Na start dorostenců se pak postavili 4 závodníci, aby pokořili trať dlouhou 3550 m. Stejnou trať pak zdolala i jedna juniorka. Žákovské závody se odehrály přímo na stadiónu, dorostenci a junioři pak po startu stadión opustili a vydali se na trať vedoucí podél břehu řeky Otavy přes kamenný most a kolem starého města zpět na stadión.

Natěšení sportovci se připravují na start jednotlivých kategorií, aby se postavili na tratě dlouhé 50 m, 100 m, 200 m a 800 m. Slunce pálí a rtuť teploměru vystupuje výš a výš. Všichni však podávají maximální výkony, nikdo nevzdává.

A jak to všechno dopadlo? Do našeho domova si vezeme od stříbropěnné Otavy 12 medailových umístění – 4 zlaté, 5 stříbrných a 3 bronzové medaile. Vezeme diplomy, poháry, koláče a další věcné ceny.

A také hezký hřejivý pocit, že jsme dobří kamarádi. Horké a dusné počasí bylo příčinou toho, že na dorostenecké trati se Vlastovi udělalo nevolno. Vojtěch a Radek mu pomohli nevolnost překonat a společně pak přiběhli na stadión, kde sprintem běh zakončili.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci.

Fuková Marie

Velká dobrodružství malého brouka

Je neděle 16. června 2024. Sluníčko krásně hřeje. Chlapci a děvčata se chystají na návštěvu divadelního představení. V ZŠ Sedlec hraje „Divadlo Za 2“ pohádkovou komedii Velká dobrodružství malého brouka. Děj ze života hmyzu se odehrává na louce u Černého lesa. Žije zde i střevlík Pepa s přítelem zlatohlávkem Jardou. 

Pepa se jednoho dne rozhodne vydat do světa hledat to pravé štěstí. Na cestě zažívá mnohá dobrodružství. Je vtipný a odvážný. Má smysl pro čest a je chytrý. Diváci byli svědky vzrušujícího putování. Zasmáli se popletenému brouku z ciziny, s napětím očekávají jak dopadne setkání se zlým sršněm a zda Pepa unikne zobáčku datla. Vše však dobře dopadne. A co Pepa? Ten zjistí, že to pravé opravdové štěstí je tam, kde jsme doma. Kde máme své přátele, kteří nás mají rádi a vždy nám pomohou.

Fuková Marie

TOPlist