logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel
Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Slavata triatlon Tour

Dne 5. 5. 2022 jsme se zúčastnili sportovní akce Slavata triatlon Tour.

Závody se konaly v Táboře a soutěžilo se v 6 kategoriích-ve vytrvalostním běhu a jízdě na kole.     

                                                                     

KategorieUmístění – chlapciUmístění – dívky
Předškoláci2. místo Jessica Bandyová
Chlapci a dívky
7 – 8 let
2. místo Helenka Bandyová
Chlapci a dívky
9 – 10 let
3. místo Štefan Bandy
Chlapci a dívky
11 – 12 let
3. místo Martin Latta3. místo Adélka Brožová
Chlapci a dívky
13 – 15 let
1. místo Jiří Brož1. místo Sylva Hronová
Chlapci a dívky
16 – 18 let

Naše děti dosáhly výborných výsledků a zaslouženě byly odměněny krásnými cenami a medailemi.  Počasí se vydařilo, a tak jsme nad očekávaní zažili krásné sportovní odpoledne, které se dětem velmi líbilo.

Slavata triatlon Tour
Slavata triatlon Tour

Návštěva křesťanů a pálení čarodějnice

V sobotu 30. dubna 2022 jsme již nedočkavě vyhlíželi příjezd našich známých křesťanů, kteří za dětmi do DD jezdí již dlouho. Vždy je jejich návštěva milým zpestřením a děti se na sobotní odpoledne v jejich režii velmi těší.

Tato návštěva připadla na pálení čarodějnic, proto jsme společně s dětmi připravili papírovou čarodějnici, kterou jsme následně dozdobili a pokračovali v připraveném programu, který měli naši přátelé připravený pro děti ve formě soutěží, her a odpočinkových činností (zdobení perníčků, navlékání korálků, výroba šperků, lanová dráha, pohybové hry – kopaná, zpěv písní a tanec, vypravování příběhů). Děti dostaly mnoho dobrot – sladkosti, moučníky, výborné bagetky, limonády a džusy. Největším překvapením však byly kšiltovky a brýle, které děti dostaly darem a měly z nich velkou radost.

Na závěr dne jsme všichni společně opekli připravené buřty, popovídali si o prožitém odpoledni a již teď se těšíme na další návštěvu!

Velikonoční tradice

V neděli 15. dubna jsme si společně s dětmi připomněli některé velikonoční tradice a zvyky.

Upekli jsme velikonoční tvary perníčků, které děti následně ozdobily barevnými polevami. Společnými silami jsme se pustili do pečení velikonočního beránka. Ten na prostřeném stole nesměl chybět stejně jako obarvená vajíčka, jejichž přípravu si děti velice užily. Navečer si potom mohly své výtvory sníst. Velikonoční neděle se povedla, děti byly spokojené.

Běh kolem Harrachovky

Na Velikonoční pondělí – 18. dubna  2022 – se chlapci a děvčata ze 3., 4. a 5. skupiny vydali reprezentovat DD a AŠP na svoje letošní první atletické závody. AŠP působí u nás pod patronátem TJ Chyšky,z.s. Závod se uskutečnil v Táboře, kde proběhl jubilejní 20. ročník  – „Běh kolem Harrachovky“.

Na start se postupně z našeho DD postavilo 13 chlapců a dívek. Čekaly na ně tratě v délce 100 m, 300 m a 1 500 m. Kategorie byly „mírně“ netradiční a to nás trochu zarazilo. Ale nejen s délkou tratí- i se zařazením do věkových kategorií – jsme se statečně vypořádali. Každý z nás dal do závodu všechno. A každému chlapci, každé dívce patřilo uznání a obdiv.

Domů jsme tentokrát nevezli medaile, ale dobrý pocit, že jsme svůj úkol bezezbytku splnili – závodit čestně, docílit toho nejlepšího výsledku a tak dobře na veřejnosti prezentovat náš dětský domov.

Doprovázely nás tety Zburníková a Fuková.

Velikonoce na statku Borotín

Na Bílou sobotu 16. 4. 2022 jsme s dětmi navštívili barokní dvůr v Borotíně, kde se konala akce „Velikonoce na statku“. K vidění a vyzkoušení byla široká nabídka aktivit na téma jaro a Velikonoce. Děti si mohly prohlédnout jak zvířátka, rostliny a vystoupení skupiny žen, zvané „Labutěnky“, jež předvedly lidové tance v dobovém oblečení. K vyzkoušení bylo malovaní kraslic, svíček či zdobení perníčků. Dále si mohly vyzkoušet práskání bičem, což si vyzkoušel Jiří Brož.

Děti měly největší radost z možnosti pochovat a pomazlit si živé králíky. Naproti statku se tyčí zřícenina hradu, který děti s chutí prozkoumaly. Na závěr jsme se občerstvili koláčky a dortíky. Po svačince jsme se vydali na cestu zpět. Děti byly spokojené a plné dojmů.

Zburníková

Turnaj v „Člověče, nezlob se“

V sobotu 26. 3. 2022 se konal 10. ročník turnaje v „Člověče, nezlob se“, kterého jsme se zúčastnili. Všichni zúčastnění byli rozděleni do 8 skupin a vždy po ukončení hry se střídali dle rozpisu. Po ukončení her a zkrácení čekání na vyhodnocení výsledků jsme si dali něco dobrého k snědku. I když se nikdo z dětí neumístil na prvních místech, měli ze hry dobrý pocit. Bylo to příjemně strávené odpoledne a již se těšíme na další ročník turnaje.

Zburníková

TOPlist