logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel
Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Pečení a zdobení perníčků

První adventní neděli (27. listopadu 2022) jsme nazdobili adventní věnec a interiéry domova. Vánoční atmosféru jsme se snažili umocnit pouštěním koled a ochutnáním naší první letošní vánočky. Také jsme se společnými silami pustili do pečení a zdobení perníčků. Děti se na tyto chvíle vždy velmi těší. Nedočkavě čekají, až z trouby vyndáme první plech.

Na pečení a zdobení se podílely děti velké i malé. Všechny ty, které měly chuť pracovat, přitom se bavit a společně nasávat sváteční atmosféru.

Odpoledne se nám vydařilo ke spokojenosti všech. Perníčky se povedly, což děti dokázaly tím, že všechny do jednoho snědly. Přejeme vám všem krásný advent!

Rozsvícení vánočního stromečku Sedlec a Prčice 25.11. a 26.11. 2022

Blíží se vánoční čas, nekrásnější a nejočekávanější období roku. Jako každoročně jsme společně s dětmi toto období přivítali rozsvícením stromečků v blízkém Sedlci-Prčici. Na tuto kulturní akci jsme se společně s dětmi na všech rodinných skupinách připravovali již několik týdnů dopředu. Společně jsme nacvičili vánoční koledy a vystupování na podiu, které nás tento rok čekalo.

Rozsvícení vánočního stromečku

Vystoupení, bylo doprovázené hrou na klávesy a zpěv našich nejmenších bylo podtrhnuto zpěvem s obecenstvem a závěrečným potleskem pro naše malé umělce.

Na závěr akce, které se účastnily děti napříč skupinami, se rozsvítily nejen oba stromečky, ale i oči našich zpěváků. Odměna byla nejen sladká v podobě cukrovinek, ale i pochvala v podobě aplausu a pochval přihlížejících.

Rozsvícení vánočního stromečku

Křesťané 5. 11. 2022

V sobotu 5. listopadu nás opět navštívila skupina křesťanů. Pro děti byl připraven zajímavý program, který započal po vřelém přivítání. Z důvodu nepřízně počasí se program odehrával ve vnitřních prostorách. Děti se rozdělily do skupinek dle toho, co je zajímalo. Děti malovaly, stříhaly, lepily či navlékaly korálky. Část se zapojila do sportovních aktivit. Ti odvážnější si vyzkoušeli hudební nástroje. Závěrem si všichni zazpívali. Odpoledne se neslo v přátelském duchu.

Zburníková

Vzdělávací úniková hra

Na svátek 17. listopadu jsme se s dětmi ze zámku vypravili hrát vzdělávací únikovou hru „Pomoz svatému Martinovi najít bílého koně“. Hra začínala u ZŠ Sedlec, kde jsme si museli stáhnout aplikaci, podle které jsme se řídili po celou dobu hry. Po cestě jsme hledali QR kódy a postupně plnili zadané úkoly, které se týkaly svátku svatého Martina. Stanovišť bylo celkem osm, a u každého jsme si na mobilním telefonu poslechli krátký příběh. Nakonec jsme bílého koně našli v zahradě ZUŠ Sedlec. Zde jsme se také vyfotili a pomocí aplikace poslali fotku do místního časopisu „Náš domov“. Dětem se úniková hra moc líbila.

K. Bulanová, I. Hájková

Vzdělávací úniková hra
Vzdělávací úniková hra

Mimo domov

Dne 13. listopadu 2022 jsme u nás v DD přivítali partu z organizace Mimo domov.

Po jejich příjezdu v dopoledních hodinách byly děti rozděleny do skupinek podle věku a schopností. Vyzkoušely si práci s korálky, navlékání, tvoření andílků, náušnic a jiných výrobků. Fantazii se meze nekladly. Druhá skupina připravovala soli do koupele, což děti také moc bavilo. Poslední skupinka diskutovala na téma „Řekni ne“. Řešilo se zde téma šikany na sociálních sítích a nebezpečí, která mohou potkat opravdu každého z nás. Děti si vyslechly užitečné rady, které mohou využít v praktickém životě.

Postupně se u všech aktivit vystřídaly. Odpoledne je čekal nový druh zábavy, který děti nadchnul – sprejování na čtvrtky s podzimní tématikou. Činnost byla zajímavá nejen pro ně, ale i pro dospělé.

Posledním zážitkem dne byl překážkový běh. Závodníci byli rozděleni do čtyř skupinek podle věku. Zapojily se všechny naše ratolesti a odměnou jim byly nejen cenné medaile (1. až 3. místo), ale také neskutečný pocit zúčastnit se a být při tom, neboť i zde byla velká zábava.

Celý den s naší návštěvou jsme si všichni dosyta užili, bylo veselo a báječně. Děkujeme za společnost i krásný program a těšíme se na příští shledání.

Vítání svatého Martina a lampionový průvod

Dne 11. 11. 2022 v 16:30 se děti z DD zúčastnily Vítání svatého Martina, které se konalo v Sedlci v zahradě Základní umělecké školy. Děti ze ZŠ a ZUŠ si připravily krátký úvodní program, který zahrnoval hudební, taneční a dramatická vystoupení. V 17:00 proběhl lampionový průvod městem, který začínal na zahradě ZUŠ a končil v Prčici na Vítkově náměstí. Zde proběhla ohnivá show, kterou si připravili Páni ze Zvěřince. Děti dostaly na závěr programu balíček se sladkou odměnou a návod, jak si zahrát únikovou hru.

K. Bulanová

TOPlist