logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel
Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


NAŠE OBLÍBENÁ MÍSTA – Kaplička se studánkou Ježovka

Sobota 27. 5. 2023

Ježovka. Zázračné a tajuplné místo. Někteří z nás už tu byli několikrát, ale i přesto se sem rádi vracíme. Cestu dobře známe. Kolem sochy sv. Isidora a koupaliště, západně přes Sedlec, udržovanou, čerstvě posekanou cestou nahoru do kopce.

Zanedlouho jsme na místě. Kaplička je zděná, na taškové stříšce ozdobená dvojitým křížem. V zaskleném výklenku stojí soška Panny Marie, pod výklenkem je namalován mariánský monogram
s letopočtem 1823. Voda, která vyvěrá ve studánce pod kapličkou, prý nikdy nevysychá. Dříve ji lidé pokládali za léčivou a brali si ji s sebou domů na všechny bolesti. Z informační tabule se o tomto místě dozvídáme další zajímavosti.

Pod námi se rozprostírá nádherná krajina Českého Meránu, všechno kvete, slyšíme zpěv ptáků. Pozorujeme oblohu, nikde ani jeden mráček. Klid. Odpočíváme a mluvíme o tom, kudy se vydáme zpět. Nakonec volíme trasu přes Šanovice. Kolem páté hodiny jsme u zámku. 

Poněkud jiný výšlap. Bez ohně, buřtů, bloudění.  

Jana Pechová

Spolu s AŠP

Na atletickou přípravku čeká v nejbližší době několik sportovních akcí. A přípravu si občas proloží různými soutěžemi, na které pozvou i ty nejmenší z nás.

Bylo tomu tak i v sobotu 20. května 2023. Pozvání jsme všichni uvítali.

Pro všechny byl připraven skok z místa. Soutěž „Jak se pohybují zvířátka“- medvěd, klokan, čáp či žabka, pes a kočička, had,… se nejvíce líbila těm nejmenším. Vyzkoušeli jsme hod raketkou, proběhl závod odstrkovadel. Zdolávali jsme pyramidu a posilovali na průlezkách.

Všichni si tak podle svých sil a možností zvyšovali svou fyzickou kondici a program si hezky užili.

Na dodržování pravidel dbali Marie Fuková a Michal Dach.

Fuková Marie

Mimo domov

V neděli 7. 5. k nám zavítala milá návštěva, dobrovolníci z organizace Mimo domov. Přijeli již během dopoledne a měli pro nás přichystáno mnoho soutěží. Příjemně strávený den jsme započali hrou Bingo, soutěží ve sběru razítek a odpoledne jsme pokračovali ve sportovním duchu. Protože ten den panovalo krásné jarní počasí, mohli jsme být venku. Skákali jsme do dálky, běhali na čas, běhali přes překážky…. Celý den jsme zakončili soutěží v poznávání ovoce, ovšem se zavázanýma očima. Úspěšnost i přes to byla veliká. Na závěr celého soutěžního dne bylo vyhodnocení a předání odměn i s medailemi. Poté jsme se již s velmi milou návštěvou museli rozloučit. Ale aby loučení nebylo tak smutné, slíbili jsme si, že se na podzim opět sejdeme.

Štěpánová M., Pechová J., Zburníková A., Fuková M., Veselá S.

Mimo domov

Běh pro Křídla

Ve středu 24. 5. 2023 pořádala ZŠ a MŠ Sedlec – Prčice charitativní běh s bohatým doprovodným programem. Výtěžek z této akce škola věnovala domácímu hospici Křídla. My jsme s dětmi pro každou dobrou věc, rádi pomáháme, a tak jsme se běhu také zúčastnili. Na školním hřišti bylo pro všechny účastníky připraveno spoustu her a soutěží. Viděli jsme skvělé vystoupení gymnastického kroužku ZŠ Sedlec – Prčice a tanečního klubu Slimka ze Sedlčan. Bylo to pěkné a zábavné odpoledne završené velkým během, který si děti moc užily a umístily se na předních místech. Už se těšíme na další ročníky tohoto běhu.

Bartoňová A., Říhová E., Kosek P., Dach M.

Výlet do Kamýku nad Vltavou

V neděli 14. 5. 2023 jsme měli s dětmi volné odpoledne, a tak jsme se vypravili na výlet. Děti chtěly jet někam, kde mají dobrou zmrzlinu. Domluvili jsme se, že se podíváme do Kamýku nad Vltavou. Podívali jsme se na zříceninu hradu Vrškamýk, navštívili jsem místní dětské hřiště, nakrmili jsme divoké kachny. Pěkné odpoledne jsme zakončili výbornou andělskou zmrzlinou. Už vymýšlíme, kam se podíváme příště.

Bartoňová Andrea

S dětmi jsme byli na pochodu Praha-Prčice

V sobotu 20. 5. 2023 jsme se společně s dětmi zúčastnili tradičního pochodu Praha-Prčice. Sice jsme s ohledem na časový prostor a fyzické dispozice dětí neabsolvovali žádnou celou pořadateli vytýčenou trasu, ale na jednu z nich jsme se napojili v době největšího přílivu docházejících turistů tak, aby naše děti mohly nasát atmosféru této monstrózní a masové akce. V cíli, na lidmi zaplněné náměstí v Prčicích, si děti vysloužily místo tradiční pamětní botičky vychlazený nápoj a zmrzlinu dle vlastního výběru.     

Strejdové V. Schindl a M. Dach

S dětmi jsme byli na pochodu Praha-Prčice
TOPlist