logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel
Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Zase v Třebíči

Je neděle 19. června 2022 a od našeho domova odjíždí autobus směr Třebíč. Mnozí z nás ještě usínají, budíček byl dříve – abychom mohli v 6 hodin odjíždět. Naši atleti se účastní celorepublikové soutěže ČASPV v atletickém čtyřboji – sprint, skok daleký, hod míčkem 150g či 350 g a vytrvalostní běh. Po prezentaci následuje slavnostní nástup, který je zakončen státní hymnou. A poté už se chystá všech 13 našich závodníků na jednotlivé disciplíny. Jsou připraveni podat co nejlepší výkony, odhodláni bojovat až do úplného závěru – nic nevzdávat. Vysoká letní teplota nás nutí dodržovat pitný režim, u běžeckých tartí je připravena voda k omývání a využít je možno i sprchy. Někteří zde závodí poprvé, jiní jsou už se stadiónem důvěrně seznámeni.

Ve skoku dalekém, sprintu i ve vytrvalostním běhu jsme se oproti minulému roku zlepšili – jen ten hod míčkem nám stále nejde tak, jak si přejeme. Medaile domů nevezeme, ale co je hlavní – náš cíl jsme splnili. Všichni závodili naplno, nikdo nic nevzdal.

Důležitá byla účast na této – pro nás významné – akci. Hezké, slunečné počasí, dobrý pocit z odvedených výkonů, poznávání nových atletů – tak proběhl tento nedělní prima den.

Na soutěž nás doprovodily tety Fuková a Zburníková.

Fuková Marie

TOPlist