Vítání sv. Martina

Pátek 10. listopadu 2023. Den, na který se děti z II. skupiny těšily. Ve 14.30 hod. vychází směrem Sedlec-Prčice. A proč tak brzy? Kromě tety Fukové, která je doprovází, čeká na ně i teta Suková. Berou děti na malé občerstvení. A jak všem chutná! Pomalu se blíží čas, kdy začne samotné „Vítání sv. Martina.“

Ještě si vezmeme svatomartinské rohlíčky, které nám nabídly žákyně zdejší ZŠ a už se věnujeme kulturnímu programu, který připravili zástupci ZUŠ a ZŠ.

Po krásném programu se slova ujímá paní starostka, která slavnostně otevírá nově zrekonstruované náměstí. A pak se vydáváme s ostatními za „pokladem sv. Martina“, jenž na nás čeká v Prčici spolu se skupinou „Páni ze Zvěřince.“

Lampiony a světýlka svítí na cestu. Sychravé počasí a vítr nás provází celým odpolednem i večerem. Přesto se nám vítání líbilo a zpět do našeho DD jsme přinesli nejen sladkosti od Martina, ale i nepoškozená světýlka – včetně lampionů.

Fuková, Suková

Vítání sv. Martina