Projektový den JARO

Jaro začalo 20. března, ale podle počasí to tak rozhodně nevypadlo, proto jsme si počkali a jarní projektový den jsme si ve škole uspořádali až 26. března.

Projektový den jsme začali prezentací, žáci si tak připomněli jarní květiny, změny v počasí a přírodě.

Po prezentaci následovala výroba „Travňáčka“. Děti pracovaly ve dvojicích za pomoci návodu, který jim byl rozdán. Tato činnost se zprvu zdála jednoduchá a určena spíše pro menší, ale práce pouze podle návodu dala zabrat i těm větším jedincům.

Po svačině se děti vydaly koledovat svými vlastními pomlázkami a řehtačkami, které si vyrobily v rámci pracovní výuky. Zvuk řehtaček se rozléhal po celém zámku, a tak o nás věděli všichni a děti si vykoledovaly mnoho sladkostí.

Počasí nám přálo, proto nám nic nebránilo k tomu, abychom po koledování vyrazili na procházku do okolí Přestavlk. Po roztání sněhu je v přírodě vidět mnohem více odpadků a abychom té přírodě alespoň trochu odlehčili, vzali jsme si odpadkové pytle a část okolí vyčistili.

Projektový den se nám vydařil.

Dohnalová Aneta