Opékání buřtů

Hezké počasí nám už pomalu mizí, ale letošní podzim ještě poskytl pár krásných slunných dnů. Tak jsme se rozhodli 22. října 2023 jeden z nich využít na poslední opékání buřtů letošního roku. V rámci nedělní večeře jsme nahradili jídlo z místní kuchyně, které kuchařky s láskou připravují, za buřty, kousek chleba a něco k pití k tomu. Během dne jsme s dětmi lovili každý rovný kousek dřeva, abychom měli na čem opékat. Pak už chybělo jen usadit ohniště a za pomoci šikovných strejdů Schindla a Dacha rozdělat kýžený ohýnek. Paní kuchařky krásně nachystaly buřty, o které byl velký zájem a brzy byl prostor okolo ohniště plný hladových a nedočkavých strávníků. Počasí opravdu přálo, a tak se vše povedlo za doprovodu sluníčka sníst bez jediného šrámu, ale za to s úsměvy a dobrou náladou.

Zapsal: Patrik Kosek

Zúčastnili se: Jana Pechová, Anna Zburníková, Marie Fuková, Vilém Schindl, Michal Dach, Patrik Kosek

Opékání buřtů