logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel
Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Běh Tolerance v Písku

Je sobota 22. června 2024, Do připraveného autobusu nastupují chlapci a děvčata v doprovodu vychovatelů, aby se vydali do královského města Písku.

Na Městské atletickém stadiónu se zde za úmorného vedra konal 29. ročník Běhu Tolerance a 18. ročník Memoriálu Luboše Kučery. Tento běh vždy spojuje zdravé i zdravotně handicapované sportovce.

Kromě kategorie mladších žákyň naši zástupci obsadili všechny žákovské věkové kategorie. Na start dorostenců se pak postavili 4 závodníci, aby pokořili trať dlouhou 3550 m. Stejnou trať pak zdolala i jedna juniorka. Žákovské závody se odehrály přímo na stadiónu, dorostenci a junioři pak po startu stadión opustili a vydali se na trať vedoucí podél břehu řeky Otavy přes kamenný most a kolem starého města zpět na stadión.

Natěšení sportovci se připravují na start jednotlivých kategorií, aby se postavili na tratě dlouhé 50 m, 100 m, 200 m a 800 m. Slunce pálí a rtuť teploměru vystupuje výš a výš. Všichni však podávají maximální výkony, nikdo nevzdává.

A jak to všechno dopadlo? Do našeho domova si vezeme od stříbropěnné Otavy 12 medailových umístění – 4 zlaté, 5 stříbrných a 3 bronzové medaile. Vezeme diplomy, poháry, koláče a další věcné ceny.

A také hezký hřejivý pocit, že jsme dobří kamarádi. Horké a dusné počasí bylo příčinou toho, že na dorostenecké trati se Vlastovi udělalo nevolno. Vojtěch a Radek mu pomohli nevolnost překonat a společně pak přiběhli na stadión, kde sprintem běh zakončili.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci.

Fuková Marie

TOPlist