logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel
REALIZACE INVESTICE NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY – KOMPONENTA 3.1
Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


A zase po roce…

Rok se sešel s rokem a na děti čekal čas adventní. Chlapci i děvčata si ho krátili různými aktivitami a netrpělivě vyhlíželi to kouzelné datum – 24. prosince. Datum, u kterého červeným písmem září oznámení „Štědrý den.“

Datum, na které všechny děti netrpělivě čekají. A ne jinak tomu bylo mezi dětmi II. a III. skupiny.

Chlapci a děvčata si den hezky rozplánovali. Dopoledne si užívali pohádek a her. Odpoledne si vyšlápli do přírody. V batozích nesli jablka a mrkev. Pochoutky, kterými vždy na Štědrý den přilepšují zvířátkům. I letos proto na srnky a zajíce čekalo toto zpestření jejich potravy.

Po návratu z lesa na ně opět čekaly pohádky, stavebnice a různé hry. Konečně nadešel čas večeře a poté vyšli ještě na chvilku ven. Zapálili si prskavky a naslouchali zvukům v okolí. Pozor! Zvoneček! Ježíšek si našel cestu k nám. Rychlý návrat do domečku. A opravdu. Pod rozzářeným stromečkem je spousta dárků: Každý tam má i ten, který si nejvíce přál. Všichni jsou spokojeni. Některé dárky si hned vyzkoušeli.

Nové dárky si děti užívaly v průběhu celých vánočních prázdnin. 27. prosince 2022 si pak ve slovním kvízu znovu zopakovaly adventní zvyky a tradice. Ve výtvarné chvilce poté na papír kresbou vyjádřily to, co je nejvíce potěšilo.

Fuková Marie, Schnindl V.

TOPlist