logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel
REALIZACE INVESTICE NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY – KOMPONENTA 3.1
Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Zdravý životní styl

Nikdo z nás by neměl zapomínat starat se o své zdraví. Zdravý životní styl nám v tom výrazně pomáhá. Proto jsme se 28. února 2023 věnovali právě tomuto tématu. V úvodu jsme si s dětmi vysvětlili význam stravy a pohybu v životě. Víme, že je důležitý i dostatek spánku. Děti velmi živě diskutovaly. Ví, jak je důležité jíst hodně ovoce a zeleniny. A také ví, že by neměly jíst tolik brambůrek, tyčinek a dalších sladkostí. Uznaly, že je pro ně lepší se jít proběhnout ven či si zacvičit nebo vzít do ruky knihu a číst si. Naopak by neměly trávit hodně svého volného času u televize, mobilního telefonu nebo počítače. A jsou si vědomy, že špatný vliv má užívání alkoholu či jiných omamných látek či kouření.

Proběhla i ochutnávka potravin – ovoce a zelenina, různé druhy pečiva, využito bylo i několik druhů dochucovadel a nápojů. Úkolem bylo poznat nejen druh potraviny, ale určit i další vlastnosti – zdravé či nezdravé, sladké nebo slané či hořké, kyselé,… Přitom si chlapci i děvčata užili spoustu legrace a moc se jim to líbilo. Nutno říci, že si vedli velice dobře a zaslouží pochvalu.

Odpoledne pak proběhla pohybová část. Soutěže byly tradiční – např. běh či skok, netradiční – kačáci nebo žabáci či medvědi. Využito bylo i obručí – běh s obručí, procházení obručí,…

Prázdninový den proběhl k plné spokojenosti všech a všichni si znovu připomenuli, co obnáší zdravý životní styl.

Fuková Marie

TOPlist