Výšlap ke studánce „V Rovnom“

V neděli 26. 11. 2023 jsme se vydali na místo, kde už jsme jednou, kdysi dávno, byli. Naším cílem je studánka „V Rovnom“.

Hned po snídani jsme se sbalili, a poněvadž napadl první sníh a dost fučelo, teple jsme se oblékli. Rukavice a šála jsou v tomto počasí nezbytnou nutností.

Vydáváme se opět naší dobře známou polní cestou na Šanovice, kde se brodíme bahnem, sněhem, loužemi… Zatím ještě nikomu není zima.

Po silnici směrem na Vrchotice se dáme první odbočkou vpravo do lesa. Nastává chvíle, kdy nevíme kudy kam. Trochu nás opět zmátl terén s vykácenými stromy, a tak posílám děti na průzkum. Zanedlouho volá Radek: „Tetóóóó, už to mááááám.“

Máme obrovskou radost. Po dlouhé době jsme zase na místě, které je něčím výjimečné. Je nám tu dobře. Nasáváme kouzelnou atmosféru lesa, povídáme si o všem možném i nemožném, vzpomínáme.

Zpět jdeme stejnou cestou. Někomu už je zima. U potoka si rozděláme oheň a opečeme buřty.

Před námi už je jen kousek cesty k domovu.

Jana Pechová