Naše oblíbená místa: Vrch Porostlý

O podzimních prázdninách se vydáváme na další naše oblíbené místo – vrch Porostlý.

Každý dostane za úkol, co vezme s sebou. Někdo svačinu, jiný dostatek vody (má být jeden z nejteplejších podzimních dní) a také nezapomenout na buřty a nožík, sirky….

Kolem desáté dopolední vycházíme směrem na Prčici k Isidoru, dále okolo koupaliště, přes Sedlec.

Pod Ježovkou se brodíme bahnem, pozorujeme nádherně zbarvené stromy, sem tam zaslechneme zvuk pily zakusující se do dřeva.

Začíná být dost teplo.

Posedíme chvilku u studánky na Ježovce, něco si o ní povíme.

Pokračujeme dál v cestě, kopec už je jen kousek. Uprostřed lesa se skrývá zatopený lom, ve kterém se kdysi těžila žula. U lomu si najednou všimneme kamenného podstavce s postavou anděla. Nestojí tu asi dlouho. Když jsme tu totiž byli naposled, asi v roce 2019, nebyl tu.

Tolik zajímavé a něčím zvláštní místo.

Rozděláme oheň, opečeme buřty, fotíme se u anděla, zahrajeme si hru „Až na vrchol“.

Na zpáteční cestu volíme stejnou trasu.

Přicházíme o půl šesté, všichni utahaní.

Prodírat se podzimním lesem a krajinou má něco do sebe, jen si najít na to všechno trochu času.

Je tu u nás tak hezky!

Jana Pechová