Hodnotíme, plánujeme

Byl pátek 2. února 2024. Dveře školních tříd zůstaly zavřené. Školáci si užívají pololetní prázdniny. Nejinak je tomu i v našem domově. Venku není vůbec počasí, které nám určuje dané roční období – zima.

Naopak. Je pod mrakem, chvílemi prší a docela to fouká. Volíme tedy program ve vnitřních prostorách.

Začínáme v kuchyni. Na lince už máme připraveny suroviny k výrobě chlebíčků. Rozdělujeme si úkoly a práce nám jde hezky od ruky. Pracovní atmosféru doplňuje příjemná hudební kulisa.

Chystáme i další občerstvení – sladké zákusky, zmrzlinový pohár s ovocem a šlehačkou, kterou ozdobíme grankem. A samozřejmě i něco dobrého k pití. Máme Relax meloun i Relax liči. Společně pak usedáme ke stolu, abychom hodnotili i plánovali.

Hodnotíme školní výsledky – naši práci.

A můžeme být spokojeni. Každý se po celé pololetí školního roku 2023/2024 snažil a podle svých sil se svědomitě připravoval. Sedí s námi ti, kteří mají „samé“, mnozí u hodnocení „prospěl“ mají i
„s vyznamenáním“.

A co plánujeme dál? Dobrý prospěch si určitě udržet. Dáváme si drobné cíle, které se budeme snažit poctivě plnit. A když se cíl naplní, dáme si další.

Při konzumaci pohoštění a rozhovorech nám čas rychle plyne. Ale ještě stihneme pobyt v parku. Provětráme hlavu, protáhneme svaly. Celý den hezky proběhl ke spokojenosti všech zúčastněných.

Fuková Marie