27. 6. 2017 – „Červnová akademie“

27. 6. 2017 proběhl na hale zámku již 3. ročník Červnové akademie, besídky věnované konci školního roku, pro prezentace kroužků a volnočasových aktivit našeho zařízení.

Představil se sbor pod vedením p. Vopata a p. Pokorné s několika písničkami za doprovodu kytary. Následovalo vystoupení dramatického kroužku, jenž si pro tuto příležitost připravil muzikálové přepracování známého příběhu pod názvem Království zlozvyků. P. Hájková s dětmi z tanečního kroužku předvedly nové ukázky ze svého pohybového repertoáru. Zajímavým bodem bylo vyhlášení výsledků výtvarné soutěže Přestavlcký zámek. Všechny děti, které se do soutěže zapojily, byly oceněny sladkou odměnou a diplomem. Tři nejlepší malíři obdrželi diplomy a dárkové balíčky s různými sladkostmi. Dva z našich svěřenců v září nastoupí poprvé do školy, proto byly pasováni na školáky. Dále jsme se přesunuli do zámeckého parku, kde pokračovala zahradní slavnost.

Program uváděly dvě žákyně III. třídy. Závěrem byly předány drobné dárkové předměty vyrobené dětmi 6., 7., a 8. ročníku.

I přes drobné chybičky, si akci žáci užili, a strávili příjemné odpoledne.

Mgr. Michaela Vanišová