20. 6. 2017 – Třídní výlet- III. třída „Stověžatá Praha“

20. 6. 2017 jsme se vydali poznávat krásy našeho hlavního města.

Cesta započala již časně ráno přípravou svačin a cestou mikrobusem do Olbramovic na vlak, odkud jsme pokračovali rychlíkem až na Hlavní nádraží. S využitím metra a tramvaje jsme se dostali na Malou Stranu, kde jsme měli díky včasnému startu čas projít si okolí Malostranského náměstí a Karlova mostu. V muzeu Karla Zemana jsme byli okouzleni stálou expozicí, interaktivní výstavou z filmových scén a ateliérů. Žáci si mohli vyzkoušet fungující stroje z nejslavnějších filmů významné osobnosti české kinematografie, shlédli ukázky nákresů a fotodokumentaci, seznámili se s tvorbou a realizací filmových triků.

Pro splnění další části programu jsme pokračovali tramvají o několik stanic dále, abychom vyčkali na lanovou dráhu vedoucí na Petřín, kde jsme si prohlédli zahrady a rozhlednu. Navštívili jsme Zrcadlové bludiště s krátkým výkladem. Poté následovala samotná zábava u zrcadel. Za drobné kapesné si mohly děti nakoupit, a odměnou v horkém počasí jim bylo zakoupení zmrzliny nebo ledové tříště.
Návrat k domovu se stal napínavým vzhledem ke zpožděním vlaků, ale zvládli jsme se vrátit bezproblémově. Ohlasy byly pozitivní, chování žáků uspokojivé. Výlet probíhal dynamicky a podle plánu, tudíž jej hodnotím kladně.

Mgr. Michaela Vanišová