Atletický Jindřicháč

S novým školním rokem začala opět svou činnost atletická školní přípravka. Na první atletické závody jsme vyjeli 28. září 2019 do Jindřichova Hradce. Podzimní „Atletický Jindřicháč“ probíhal jako trojboj ve třech disciplínách- sprint, skok daleký a podle věku hod míčkem nebo vrh koulí. A tak v 7.15 hod. nastupovala naše výprava – 12 závodníků s doprovodem strýce Bochina a tety Fukové – do přistaveného autobusu. Náš cíl – atletický stadión v Jindřichově Hradci a co nejlepší výsledky. Cesta poklidně ubíhala, počasí nám přálo a my byli plni očekávání.  Kolik bude závodníků? Jak všechno dopadne? Stadion se postupně zaplňoval, oblékli jsme dresy a začali se rozcvičovat. A pak šla jedna disciplína za druhou. Všechno jsme zvládli. Někteří z nás poprvé, ale všichni ke spokojenosti své i ostatních. Je pravda, že některé výkony mohly být lepší, ale nikdo z nás nic nevzdal. A tak jsme si odváželi 2x sedmé místo, 1x páté místo, 6x umístění do první dvacítky, 2x umístění do 25. místa. Každý z nás pak drobné dárky, diplom a malou sladkost. Po vyhlášení výsledků jsme se vydali na malé občerstvení a pak už jen cesta domů. Únava některé přemohla a tak se trošinku prospali. Vrátili jsme se akorát k večeři. Unavení, ale šťastní, s pocitem dobré reprezentace.

A hned 6. října 2019 vyjedeme na další závody. Kam? Nechte se překvapit.

Marie Fuková, vychovatelka