logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel
Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Velikonoční zvyky a tradice

O Velikonoční neděli dne 31. března 2024 jsme pro děti ze zámku (4., 5., 6. skupina) připravili činnosti, které úzce souvisí s tímto svátkem. K Velikonocům patří a někteří z nás si bez těchto aktivit neumí svátky jara představit.

Vdopoledních hodinách jsme připravili těstoa upekli mazanec, který se velice povedl. Děti byly nadšené. Dalším úkolem pro nás všechny bylo malování kraslica dekorování vařených vajecsvyužitím ubrouskové techniky. Děti se při kreslení vyřádily. Výtvory hrály všemi barvamia i ti nejmenší mohli být na sebe náležitě pyšní.

Odměnou všem byla ochutnávka mazance, povídání si o dalších velikonočních zvycích a opakování naučených říkadel a básní. Děti tento sváteční den strávily s úsměvem na tvářích a dobrým pocitem z odvedené práce.

TOPlist