logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel
Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Seznámení s Africkou kulturou – skupina Emongo

V úterý 14. března do naší školy zavítali hudebníci skupiny Emongo, kteří s sebou přivezli i „kousek“ Afriky. Program začal poutavým vyprávěním o tom, jak se žije v Kongu, o jejich přírodě, jaké rozdíly jsou ve vzdělávání, ale také třeba o tom, co rádi vaří. Další část byla věnována africké lidové hudbě, zpěvu, tanci a bubnování. Každý má rytmus v těle a africká hudba byla tak chytlavá, že se do zpěvu a tance nakonec zapojili všichni. V závěru jsme si mohli ještě vyzkoušet bubnování na bubny djembe. Starší žáci na vystoupení africké skupiny navázali v hodině zeměpisu a vytvořili zdařilé projekty o Africe. Děkujeme skupině Emongo za jejich návštěvu a temperamentní vystoupení!  

Tř. uč. J. Studentová a R. Hampeštová

TOPlist