logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel
Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


První jarní závody

Velikonoční pondělí 1. dubna 2024. Před jedenáctou hodinou nastupují chlapci a děvčata z našeho domova do připraveného autobusu. Dvacetosm chlapců a děvčat – včetně členů AŠP – vyjíždí na 22. ročník „Běhu okolo Harrachovky“. Vystupujeme v Táboře Klokotech. Čeká nás tříkilometrová cesta k restauraci Harrachovka. Počasí nám přeje. Sluníčko hřeje a teplota stoupá k dvaceti stupňům. Tak rychle zaregistrovat se, rozdělit přidělená čísla a rozcvičit se. A hurá na tratě! Plní nadšení a odhodlání se na trať vydávají ti nejmladší z nás. A už jsou tu také první výsledky a první stupně vítězů. A i ostatní závodníci si vedou velmi dobře. Smutná je však největší favoritka běhu na 300 m Natálka. Ta na startu dostala tzv. „kosu“. Odneslo to odřené koleno a roztrhaný běžecký úbor. Toho si všimli i pořadatelé a tak jí odměnili cenou „útěchy“.

A jak si závodníci vedli? Do domova přivezli dvě první místa, dvakrát vystoupili na stupínek stříbrný a třikrát obsadili třetí místo. Dále pak ve výsledcích mají zapsána 2x místa čtvrtá, 4x místa pátá, 4x místa šestá, 3x místo sedmé a 2x místo osmé.

Velká pochvala patří Lucii, které na štěrkové obrátce podjely nohy a „pěkně“ se odřela. Závod však nevzdala a doběhla do cíle. Tratě byly delší než bylo uvedeno v propozicích, ale i tak všichni zvládli svůj závod na výbornou. Jediné co nám trošilinku pokazilo radost byla skutečnost, že „rekreační běh na 1500 m“ si aktéři hlavních běhů dali jako rozcvičku a tak chlapci nad 15 let přišli o pódium, když skončili na 4.-6. místě.

A co říci v závěrem? Byl to pěkný výlet a hezké sportovní výkony.

M. Fuková

TOPlist