logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel
Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


A byly prázdniny

31. ledna 2023 jsme přinesli ze školy pololetní vysvědčení, které dopadlo opravdu velice dobře. A nejen my jsme z toho měli radost. Radost měly i naše tety. A tak si pro nás připravily další prima den s překvapením. Ten se uskutečnil o pololetních prázdninách – v pátek 3. února 2023.

Tety Fuková a Suková měly připravený program, který však musely pozměnit. Naplnilo se přísloví „Člověk míní, příroda mění.“ A to se stalo. Podle plánu vyšla jen první část dne – výtvarná činnost „Sněhulák pokaždé jinak“. To jsme měli připraveno spoustu materiálu pro naši činnost. Na pracovním stole jsme našli čtvrtky, inkoust, zmizík, barevné papíry i krepák, nůžky lepidla a spoustu dalšího. A také ukázkové výrobky. Všechno jsme si pozorně prohlídli, poslechli dobře míněné rady. A pustili se do práce, při které jsme popustili uzdu své představivosti. Přitom jsme si vesele povídali, ale i „pekelně“ se soustředili. A tak vznikli sněhuláci pomocí zmizíku, který čaroval na inkoustovém podkladu, sněhuláci s mačkaným krepákem i s barevným papírem, sněhuláci, které jsme vyzdobili pastelkami i vodovkami.

V druhé části dne jsme měli jít za odměnu do cukrárny. A tady se naplnilo výše uvedené přísloví. Od rána foukal silný vítr a pršelo. Tety se proto rychle domluvily. A když jsme s tetou Fukovou pracovali při výtvarných aktivitách, teta Suková ve svém volnu jela do Sedlčan, kde pro nás nakoupila zákusky. Při odpoledním posezení se pak v obsluhu proměnila děvčata. Roznášela zákusky, cappuccino i Coca-Colu. A přitom jsme vzpomínali na vtipné zážitky ze školy. Den jsme si hezky užili a všem se nám moc líbil.

tety Fuková, Suková

TOPlist