6. 10. 2019 – Běh kolem Lužnice, Veselí n. Lužnicí

Je nedělní ráno 6. října 2019. Zatažená obloha nás vítá do tohoto dne. Ale nám to nevadí. Chystáme se do Veselí nad Lužnicí, kde budou probíhat další podzimní atletické závody. Doprovázet nás budou tety Fuková a Suková. Fandit pak závodníkům jede III.skupina. Balíme vše potřebné, přidáváme balíček s jídlem a pitím, který nám ochotně připravily tety kuchařky. Čeká nás dnes méně oblíbená disciplína – vytrvalostní běh. Tak jedem pokořit tratě „Běhu kolem Lužnice“.

Ve Veselí nad Lužnicí je větrno, ale neprší. I sluníčko vykukuje za mraky. Tak rychle se převlékat, rozcvičit a už se chystáme na vlastní závod. Obě tety nás povzbuzují a hlavně hlídají včasné nástupy na start. Povzbuzujeme se i navzájem a rozebíráme průběh závodu. Nemáme umístění „na bedně“, ale každý podal co nejlepší výkon. A co je hlavní? Všichni svůj závod dokončili. Nikdo to nevzdal! Sladká odměna a medaile byla pěknou odměnou. A odměna byla ještě i další – pochvala od našich tet a námi tolik oblíbené hranolky s kečupem.

Cestou zpět mnozí z nás usnuli. Bylo to moc hezké, ale náročné. I přesto se těšíme na další sportovní akce.

Marie Fuková, Suková Kristýna