18. 2. 2018 – Maškarní bál

Nedělní odpoledne 18. 2. bylo pro menší děti z domova velmi barevné a veselé. Proč? Vydaly jsme se na maškarní bál do kulturního domu v Přestavlkách. Děti se nemohly dočkat a delší dobu odpočítávaly dny do neděle. Dostali jsme od několika hodných maminek z Příbramska spoustu masek pro děti. Bylo opravdu z čeho vybírat. Touto cestou všem moc děkujeme.

Přípravy byly opravdu veliké, bylo potřeba doladit každičký detail, zašít trhlinku na šatech, přidělat závoj, vyrobit z krepáku třásně pro roztleskávačku a vlásky pro vodníka, vymyslet líčení, ale hlavně, … vydržet to nadšení obléci si masku.

Vše vypuklo po obědě, kdy jsme děti začaly líčit. Už tato část je velmi bavila. Kluci si užívali rychle narostlé vousy, děvčata obdivovala své namalované rty, indiáni měli na tvářích barevné značení, čarodějnici narostla velká bradavice, upír nám zblednul a vodník zezelenal. Děti si oblékly své kostýmy a mohlo se vyrazit do nedaleké budovy. V kulturáku už zněly známé písničky a spoustu dětiček běhalo po sále. Nechyběly samozřejmě soutěže, ve kterých se hrálo o sladké odměny. Nejmenší děcka se honily za balonky a snažily se je vymrštit co nejvýš, jiné tancovaly, další běhaly za kamarády ze školky.

Pro většinu dětí bylo maškarní premiérou. Mnoho masek a tolik lidí na jednom místě, barevné reflektory, kouřové efekty, hlasitá hudba… I přes počáteční ostych jsme si odpoledne všichni moc užily. Děti si zasoutěžily, nacpaly si bříška bonbónky, zatancovaly, prochodily celý sál ve velkém hadovi ve spojení s ostatními, nasmály se a pořádně se vyřádily. Budou si mít zase chvilku o čem povídat a na co vzpomínat.

Romana Skořepová, Míša Váchová

« z 5 »