10. 3. 2018 – Múzy dětem

V sobotu 10. března k nám zavítal spolek Múzy dětem, který od r. 2003 provozuje víkendové celodenní výjezdy za dětmi do dětských domovů. Ve spolku jsou umělci nejrůznějších zaměření a zapojují děti formou hravých dílen do různých uměleckých akcí, které odhalují a podporují jejich talent a vlohy.

Do našeho domova zavítal pan Karel Navrátil se svými kolegy, kteří měli velice zajímavě sestavený program plný pohybu, zpěvu, muziky, bubnování, kouzelnických a žonglérských výstupů, maňáskového divadla, angličtiny, korálkování, hlavolamů a milého povídání se zajímavými lidmi.

Celé setkání zanechalo u dětí velký dojem. Ze všech prvků celého programu se nenašlo nic, co by děti nezaujalo. Například do dramatického ztvárnění písně Mezi horami s hercem Petrem Pochopem se zapojili úplně všichni, od nejmenších dětí po největší, včetně vychovatelů. Při maňáskovém divadle s panem Antonínem Novotným se děti zase tak soustředily, že by bylo slyšet spadnout špendlík na zem. Nadšení a úspěch vzbudilo i vystoupení kouzelníka Paula Merilda, bubnování na afrických bubnech a zpěv s panem Marwanem Alsolaimanem a panem Navrátilem (prý máme hodně nadané bubeníky), dále Melody English s paní magistrou Alenou Burgetovou, korálkování a hlavolamy se slečnou Lenkou Laštovičkovou, chůze na chůdách a žonglování s panem Pochopem. Nesmíme zapomenout také na čtyřnohého návštěvníka fenku Čikitu.

Na památku dostaly všechny děti napsané své křestní jméno v arabštině. Panu Navrátilovi bychom chtěli poděkovat za příjemně strávený sobotní den a milý lidský přístup jeho spolku.

Hájková I.