1. 7. 2016 – Vodní elektrárna Orlík

1. 7. 2016 jsme po řádné přípravě, poučení o bezpečnosti a chování, vyrazili na výlet.

Pro děti byla domluvena exkurze na Vodní elektrárně Orlík.

Vycházkou jsme došli na přístaviště Trhovky, odkud jsme jeli parníkem na stanoviště Orlík přehrada. Po výstupu jsme prošli přehradu a dostali se dolů přímo k elektrárně. Pro oboustrannou bezpečnost dostaly větší děti ochranné pomůcky a netradiční prohlídka mohla začít. Výprava byla skutečně zajímavá, dozvěděli jsme se informace o historii Vltavské kaskády, funkci hráze a elektrárny, zjistili přiměřenou formou technické údaje a zajímavosti. Pracovník zařízení nás pak provedl s výkladem po prostorech stavby.

Na cestu zpět jsme využili opět parník pro lepší dostupnost služeb. Naobědvali jsme se v přírodě a procházkou se vraceli z Trhovek do hotelu.

Po skončení akce jsme společně s dětmi hodnotili dojmy a zážitky.

Mgr. Michaela Vanišová