logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Pochod Čertova podkova

V sobotu 23. března jsme hned po ránu vyrazili na pochod Čertova podkova. Start byl na stadionu TJ Sokol Sedlec-Prčice, kde jsme všichni dostali mapičku pochodu na trasu dlouhou 13 km.

Čertova podkova se nachází na skalním útvaru Čertova břemena, blízko vrcholu hory Javorová skála (723 m n.m.), západně od osady Cunkov. Dle pověsti čert, který letěl s těžkým břemenem, již v tomto místě nemohl, a tak si chtěl odpočinout. Uviděl skalní útvar a zastavil se na něm. Jak tam stál, tak pod tíhou břemene obtiskl své kopyto do skály.

Čertovo břemeno

Na Čertově břemeni si děti mohly zaházet míčky do čertovy tlamy a za úspěšný hod získat hašlerku od pořadatelů. Kdo z dětí  měl štěstí, mohl si vylosovat i špekáček. Ten jsme si ale pro jistotu vzali každý svůj a na připraveném ohýnku opekli a s chutí snědli.  Na zpáteční cestě jsme se zastavili v obci Ounuz, kde jsme všichni obdivovali historické chaloupky s ještě dochovanou doškovou střechou. Také jsme si chvilku odpočinuli u hotelu  Monínec, kde si děti opět zasoutěžily o drobné sladkosti.

Cíl pochodu byl opět na stadionu TJ Sokol Sedlec-Prčice, kde každý účastník obdržel čertovu podkovu z perníku a diplom. Pochod se opravdu vydařil, byl to již 49.ročník s největší účastí v historii, přálo nám krásné slunečné počasí a děti se těší na další podobnou akci.

Hájková I., Bartoňová A., Němcová A.

TOPlist