Člověče nezlob se. Velké Heřmanice.

Tento sobotní den 16. 2. 2019 jsem se již po několikáté s dětmi zúčastnila soutěže ve hře „ Člověče nezlob se „. Bylo vybráno osm soutěžících do 15 let. Všichni předem trénovali pravidla a různé finty v házení kostkou, ale všechno je stejně jen o štěstí.

Po obědě vyrážíme do hasičárny v Heřmanicích a netrpělivě očekáváme začátek. Chvilku trvá, než se místní děti sejdou. Nakonec bylo 28 účastníků. Děti byly náhodně rozděleny do skupin a soutěž mohla být odstartována. A teď opravdu záleží jen na tom štěstíčku.

Následovalo několik kol, s krátkými přestávkami na odpočinek a občerstvení. Naše děti se setkaly s dětmi z loňského roku, všichni si popovídali. Závěrem se sečetly získané body a každý netrpělivě čekal na výsledky. Vyhlášení začalo od hráče, který byl na posledním místě, byl odměněn sladkostmi a stejnojmennou hrou, jako cena útěchy. Dále byli vyhodnoceni všichni, až nakonec zůstala tři místa oceněná diplomem a sladkostmi. Na prvním místě byla naše Sylva Hronová, které přálo již zmíněné štěstíčko. Blahopřejeme a děkujeme všem účastníkům.

Dnešní odpoledne se nakonec protáhlo do pozdějších hodin, ale to nám nevadilo. Další krásný den je za námi a nám zbyly alespoň vzpomínky. Již se těšíme na další ročník.

Pešková Irena