Archiv
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel
plakat plakat

Adventní výlet

Už se to pomalu stává tradicí, že v adventním čase, kdy všichni máme spoustu starostí a práce s nad ještě více než jindy, si naplánujeme s dětmi výlet do Prahy. I tento rok se nám podařilo výlet uskutečnit a zažít tak s našimi dětmi chvíli vánoční pohody.

Pro naše nejmenší byl zážitek už cesta vlakem, kdy nevěděli, kam dříve koukat a starší tuto chvíli zase využili k vášnivým diskuzím o tom, jak by si přáli strávit Vánoce. V Praze nás čekala cesta z Hlavního nádraží na Staroměstské náměstí, která je každý rok v podstatě celá vánočně vyzdobená, protože je hodně frekventovaná a vede přes Václavské náměstí, kde jsou také vánoční trhy. Oči dětem zářily při pohledu na všechny ty ozdoby a krásné stromečky, ale po příchodu na Staroměstské náměstí, byl údiv největší, protože národní vánoční strom, je opravdu skvostný. Nejprve jsme si tedy prohlédli stromeček a betlém s živých zvířátek a pak celý trh, odkud se linuly ty nejrůznější vůně všech možných vánočních dobrot. Dětem moc chutnaly trdelníky a po zhlédnutí všeho zajímavého, včetně orloje, jsme se vydali na cestu zpět na nádraží a odtud domů.

Celý výlet se nám vydařil, i počasí nám docela přálo a bude-li to možné, příští rok se vydáme na tento výlet znovu.

K. Suková, A. Zburníková, D. Dvořáková

Adventní výlet

TOPlist