logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Adventní výlet

Už se to pomalu stává tradicí, že v adventním čase, kdy všichni máme spoustu starostí a práce s nad ještě více než jindy, si naplánujeme s dětmi výlet do Prahy. I tento rok se nám podařilo výlet uskutečnit a zažít tak s našimi dětmi chvíli vánoční pohody.

Pro naše nejmenší byl zážitek už cesta vlakem, kdy nevěděli, kam dříve koukat a starší tuto chvíli zase využili k vášnivým diskuzím o tom, jak by si přáli strávit Vánoce. V Praze nás čekala cesta z Hlavního nádraží na Staroměstské náměstí, která je každý rok v podstatě celá vánočně vyzdobená, protože je hodně frekventovaná a vede přes Václavské náměstí, kde jsou také vánoční trhy. Oči dětem zářily při pohledu na všechny ty ozdoby a krásné stromečky, ale po příchodu na Staroměstské náměstí, byl údiv největší, protože národní vánoční strom, je opravdu skvostný. Nejprve jsme si tedy prohlédli stromeček a betlém s živých zvířátek a pak celý trh, odkud se linuly ty nejrůznější vůně všech možných vánočních dobrot. Dětem moc chutnaly trdelníky a po zhlédnutí všeho zajímavého, včetně orloje, jsme se vydali na cestu zpět na nádraží a odtud domů.

Celý výlet se nám vydařil, i počasí nám docela přálo a bude-li to možné, příští rok se vydáme na tento výlet znovu.

K. Suková, A. Zburníková, D. Dvořáková

Adventní výlet

TOPlist