Návštěva křesťanů

V sobotu 4. května k nám opět přijeli kamarádi křesťané. Tak jako vždy měli pro naše děti připravený bohatý a zajímavý program. Ti nejmenší si navlékali korálky, zkoušeli různé výtvarné činnosti, foukali bublifukem a jezdili autíčky. Větší děti zase zaujalo boxování, rapování, tancování a kopaná. Všem moc chutnala připravená svačinka v podobě dobrot a ovoce.

Největším překvapením pro všechny bylo, když se k nám do zámku přestěhovalo darované piano od pana Kouklíka. Tímto mu patří veliký dík a těšíme se až si na piano něco hezkého zahrajeme.

Hájková I., Zburníková A., Pechanová K.,Růzhová V., Fuková M.,Bartoňová A.

Májové slavnosti ve Vlašimi

Na 1. máje jsme s dětmi vyrazili na Májové slavnosti do Vlašimi, které jsou zde každoroční tradicí v zámeckém parku. Bylo tu využití pro všechny věkové kategorie. S dětmi jsme si poslechli a zatancovali na hudebníka Pekaře a na zpěvačku Terezu Maškovou. Menší děti si užily vystoupení Vandy a Standy, se kterými si zazpívaly a zatancovaly na písničky z pohádek, ale také si s nimi zasoutěžily. Naše Helenka vyhrála deskovou hru za to, že zvládla udělat deset kliků. Děti se zapojily do různých sportovních aktivit. U stánku se zdravotníky si některé děti zopakovali a někteří naopak nově naučily první pomoc a důležitá telefonní čísla. Po celém parku byly stánky s občerstvením, na kterých si děti pochutnaly. Slunečný den na májových slavnostech si děti moc užily a odvezly si mnoho vyhraných cen. Konec tohoto výletu jsme zakončili zmrzlinou.

V. Růzhová, V. Schindl

Plavecký výcvik

Ve čtvrtek 2. května žáci I. třídy zdárně ukončili povinný plavecký výcvik. A nutno říct, že kurz byl velmi úspěšný. Naši plavci udělali obrovské pokroky a každý posunul své osobní hranice. Někdo překonal strach a poprvé se ponořil pod hladinu nebo poprvé skočil ze skokánku do hluboké vody, jiný se naučil splývat na hladině a další se naučili plavecké styly jako prsa a znak. Vše bylo prokládáno zábavou s různými plaveckými pomůckami.

Na závěr plavci obdrželi mokré vysvědčení a všichni už se těší na pokračování kurzu v příštím školním roce.

Mgr. Jana Studentová, Lenka Bendová

Prvomájové cvičení

Dne 1.5.2024 jsme s dětmi ze zámku a domečku č.2 uspořádali sportovní odpoledne. Připravili jsme různé úkoly, přeskakování překážek, skok z místa, hod granátem, překážková dráha s přenášením míčku, hod oštěpem a další. Všechny děti se aktivně zapojovaly. Po soutěži dostali všichni sladkou odměnu a zmrzlinu. Všichni byli spokojeni z příjemně stráveného odpoledne.

Zburníková Anna

Čarodějnický rej

Filipojakubská noc neboli pálení čarodějnic je zvyk, který připadá na přelom 30. dubna a 1. května. Žáci I. třídy si připomněli tuto lidovou tradici, kdy se v noci otevírají brány mocným silám. Vydali se po stopách čarodějnice, která jim po cestě zanechala různá úskalí. Žáci pracovali ve skupinkách a plnili netradiční úkoly související s učivem probíraným v jednotlivých ročnících. Při těchto aktivitách byl kladen důraz na čtenářskou gramotnost a početní dovednosti. Nechyběly však i tradiční čarodějné disciplíny, jako let na koštěti či závody pavouků. Díky vzájemné spolupráci se žákům podařilo všechny úkoly splnit a získat tak zaslouženou odměnu.

Mgr. Jana Studentová, Lenka Bendová

Rej čarodějnic

Dnešní den (30. 4. 2024) jsme pojali s ohledem na zákaz pálení ohňů trošku jinak. Nejdříve děti vyplňovaly kvízy a doplňovačky na téma čarodějnic, potom si čarodějnici také namalovaly. Následovalo vyhodnocení. Všichni se těšili na hry v parku. Ti nejmenší malovali křídami na zemi, starší soutěžili v kuželkách. Počasí nám přálo, každý se vyřádil, zahrál si na schovávanou a nakonec i fotbal.

Na závěr byly připravené buřty a přesto, že nebyly opečené na ohýnku, ale v troubě, všem chutnaly. Na krásně prožité odpoledne budeme dlouho vzpomínat.

Pešková I., Němcová A., Pechanová K., Bartoňová A., Suková K., Kosek P.