Zdravý životní styl 7. 1. 2022

V pátek odpoledne jsme se s dětmi ze 4. a 5.skupiny vydali na procházku směrem ke Kuželi. Po cestě jsme překonávali přírodní překážky. Po návratu na zámek byla  s dětmi vedena diskuze na téma Zdravý životní styl. Ptali jsme se dětí zda vědí, co je zdravý životní styl, zda chápou význam stravy a pohybu v životě. Snažili jsme se jim vysvětlit, že k zdravému životnímu stylu je důležitý jak pohyb tak strava a dostatek spánku. Děti se do diskuze zapojily. Věděly, že je důležité jíst hodně zeleniny a ovoce a naopak by se nemělo jíst tolik sladkého, brambůrek, tyčinek apod. Někteří zmínily i špatný vliv kouření a užívání alkoholu či jiných omamných látek. Připomněli jsme jim, že by neměly trávit tolik času u počítače či televize, ale raději se jít proběhnout, zacvičit si nebo si vzít knihu a jít si číst. Na závěr si děti zacvičily na hale. Zkoušely chodit jako raci pozpátku, dělat trakaře, žabáky či kačenky. Děti se do cvičení s chutí zapojily a užily si odpoledne.