logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Výlet na Bezděz

Probudili jsme se do dalšího dne. Kalendář ukazuje, že dnes je 14. července 2021. Chystáme
se na celodenní výlet na hrad Bezděz. Část cesty absolvujeme vlakem a pak se vydáváme pěšky. Ve vesničce Bezděz se posilníme před samotnou cestou na hrad. Hrad Bezděz se vypíná k nebi na hoře Velký Bezděz a dominuje širokému okolí. Vystavil ho Přemysl Otakar II. ve 13. století. V 17. století hrad sloužil nějakou dobu jako klášter. Bezděz je jedním z mála hradů u nás, který se dochoval bez přestaveb ve své původní podobě. Na Bezdězu také najdeme vzácnou raně gotickou hradní kapli ze 13. století a křížovou cestu s kapličkami. Z hradu je krásný výhled do okolí. Po prohlídce se vydáváme na cestu zpět. Z kopce dolů to jde lépe než nahoru. Znovu se zastavíme v obci Bezděz a po svačině se zaměříme na venkovní hřiště – houpačky, posilovací stroje i lanový park. Paráda. Všichni se dobře bavíme. Pak ale už je opravdu čas na návrat.     

Opouštíme hřiště a pěšky se vydáváme k nádraží. Nožičky tu a tam bolí, ale vlak čekat nebude a proto zatneme zuby a šlapeme. Konečně nádraží a přijíždí náš další dopravní prostředek – vlak. Máme za sebou hezký den a všichni se těší na další výlety, které pro nás tety chystají.

Fuková Marie, Suková Kristýna, Zburníková Anna

TOPlist