Voňavé Velikonoce

Tradice a zvyky jsou krásná věc, bohužel nám je současná situace nedovoluje dodržovat tak, jak je známe. Proto i my tety chceme dětem tuto nelehkou dobu co nejvíce zpříjemnit a tak jsme pro děti přichystaly voňavou Bílou neděli plnou zábavy. Dopoledne jsme společně strávili pečením a zdobením velikonočních perníčků a samozřejmě jsme si upekli i beránka, který na Velikonoce nesmí chybět. Dále jsme na stole měli tradiční nádivku, mazanec a další dobroty.

Odpoledne na děti čekala dobrodružná stezka, která vedla naším krásným zámeckým parkem. Děti měly na stezce jedenáct stanovišť, kde plnily různé úkoly a odpovídaly na otázky. Z odpovědí sestavily tajenku, která je dovedla na místo, kde byl pro ně uschován velký poklad. Přálo nám i počasí. Celé odpoledne bylo prozářené jarním sluníčkem a tak měli všichni dobrou náladu. Zahráli jsme si spoustu sportovních her, sbírali jsme první jarní květiny a nechyběly i velikonoční koledy. Večer jsme si za odměnu upekli americké lívance.

Říhová, Bartoňová