logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel
Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Velikonoce na statku Borotín

Na Bílou sobotu 16. 4. 2022 jsme s dětmi navštívili barokní dvůr v Borotíně, kde se konala akce „Velikonoce na statku“. K vidění a vyzkoušení byla široká nabídka aktivit na téma jaro a Velikonoce. Děti si mohly prohlédnout jak zvířátka, rostliny a vystoupení skupiny žen, zvané „Labutěnky“, jež předvedly lidové tance v dobovém oblečení. K vyzkoušení bylo malovaní kraslic, svíček či zdobení perníčků. Dále si mohly vyzkoušet práskání bičem, což si vyzkoušel Jiří Brož.

Děti měly největší radost z možnosti pochovat a pomazlit si živé králíky. Naproti statku se tyčí zřícenina hradu, který děti s chutí prozkoumaly. Na závěr jsme se občerstvili koláčky a dortíky. Po svačince jsme se vydali na cestu zpět. Děti byly spokojené a plné dojmů.

Zburníková

TOPlist