logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Ukliďme Česko

Je sobota 27. března 14 hodin odpoledne. Tak jako každý rok se mnoho obyvatel vydává uklízet do přírody. I my se k této akci připojujeme. Budeme uklízet v našem okolí. Půjdeme směrem do Prčice. Kromě obvyklých pomůcek – pytlů a rukavic – si připravujeme i roušky, které jsou v této době nutností. Řekneme si všechny potřebné pokyny a už se vydáváme na cestu. Těšíme se, že si opět po zimě hezky uklidíme v našem okolí. Sluníčko rozpustilo poslední zbytky sněhu a na nás vykoukl nepořádek – plastové lahve, papíry, krabičky, plechovky,… – který se nám vůbec nelíbí. Při úklidu okolí silnice musíme dávat pozor i na projíždějící auta. Všechno co do přírody nepatří, mizí v černých pytlech. Pytle se rychle plní. Při návratu neseme naplněné tři. Všechno, co jsme sebrali, pak mizí v kontejneru na směsný odpad. Přírodě se ulevilo a my máme radost z dobře odvedené práce.

TOPlist