logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel
Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Štědrý den 2021

Dlouho očekávaný sváteční den je tady. Pro děti bylo připraveno několik překvapení. Všechno začalo zpěvem vánočních koled a zopakováním básniček. Po obědě jsme se všichni vypravili do Sedlce do kostela na Vánoční mši. Děti se ještě před vstupem do vnitřních prostor dověděly něco o Ježíškovi, a o Betlému, který je umístěn ve střední části kostela. Všichni byli poučeni o slušném chování, a již jsme mohli vstoupit dovnitř. Dýchla na nás vánoční atmosféra a tajemno. Naše první kroky vedly ke krásnému betlému, který byl během chviličky i nasvícen. Děti se zájmem sledovaly postavičky, ovečky a rozhlížely se kolem na hezky vánočně vyzdobené prostory. Možnost zhlédnutí mše bylo velkým překvapením. Přišel pan farář, uvítal nás v kostele a začala Půlnoční mše, kde se zpívaly vánoční koledy, které jsme si ráno všichni opakovali. Děti si prohlédly kostel a zažily půlnoční bohoslužbu. Vzbudilo to v nich spoustu otázek, které jsme rozklíčovali po cestě zpět do domova.

Po příchodu na zámek se děti slavnostně oblékly a chystaly se na štědrovečerní večeři. Krásně vyzdobená jídelna s rozsvícenými svíčkami a vánoční hudbou všechny nadchla. Po výborném slavnostním jídle jsme se všichni teple oblékli a vyšli ven do večerního parku, kde bylo další překvapení, pálení prskavek. Rozzářené dětské oči byly pro nás nejlepším poděkováním. Zima nás zahnala zpět do budovy a nastala poslední a ta nejočekávanější akce – rozbalování dárků pod vánočním stromečkem.

Děti byly spokojené, šťastné, dárky si vzájemně ukazovaly, půjčovaly a celý zbytek večera si s nimi hrály. Den se skvěle vydařil.

Pešková, Kuželková

TOPlist