logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Prázdninový projektový den na téma „Les“

Pro zpestření prázdnin jsme pro děti 6. srpna připravili projektový den nazvaný „Les“.  Dopoledne nejprve proběhla teoretická část, kdy jsme si s dětmi povídali o tom, jaké máme druhy lesů a stromů, co vše můžeme v lese vidět a jaká zde žijí zvířata. Některé děti si doplňovaly znalosti, které už mají, pro jiné byly informace nové. Výklad jsme doplnili názornými obrázky a pak si každý, kdo chtěl, mohl ještě vybarvit omalovánku s lesem, stromy či plody. Také děti zaujalo pexetrio Stromy, kde mohly hledat a poznávat vždy trojice kartiček se stromem, plodem a listem a doplnit jejich názvy.

Prázdninový projektový den na téma „Les“

Odpolední část projektu ovšem děti nadchla ještě více. Vycházkou jsme došli k lesu, kde děti poznávaly různé druhy stromů, keřů, lesních rostlin a spatřily i hmyz žijící například pod mechovými polštáři. Řekli jsme si, jak se v lese správně chovat a jak můžeme lesu pomáhat. Pak už nastalo vytoužené a dětmi milované stavění domečků ze všeho, co bylo dostupné, hlavně z větví, listí, mechu, kůry, drobných kamínků a kvítků.

Dětem se celý projekt líbil a těšily se, až se na svá vytvořená obydlí dojdou zase brzy podívat a popřípadě je i trochu vylepší a upraví.

Kristýna Suková, Eva Říhová

TOPlist