Prázdninový projektový den na téma „Les“

Pro zpestření prázdnin jsme pro děti 6. srpna připravili projektový den nazvaný „Les“.  Dopoledne nejprve proběhla teoretická část, kdy jsme si s dětmi povídali o tom, jaké máme druhy lesů a stromů, co vše můžeme v lese vidět a jaká zde žijí zvířata. Některé děti si doplňovaly znalosti, které už mají, pro jiné byly informace nové. Výklad jsme doplnili názornými obrázky a pak si každý, kdo chtěl, mohl ještě vybarvit omalovánku s lesem, stromy či plody. Také děti zaujalo pexetrio Stromy, kde mohly hledat a poznávat vždy trojice kartiček se stromem, plodem a listem a doplnit jejich názvy.

Prázdninový projektový den na téma „Les“

Odpolední část projektu ovšem děti nadchla ještě více. Vycházkou jsme došli k lesu, kde děti poznávaly různé druhy stromů, keřů, lesních rostlin a spatřily i hmyz žijící například pod mechovými polštáři. Řekli jsme si, jak se v lese správně chovat a jak můžeme lesu pomáhat. Pak už nastalo vytoužené a dětmi milované stavění domečků ze všeho, co bylo dostupné, hlavně z větví, listí, mechu, kůry, drobných kamínků a kvítků.

Dětem se celý projekt líbil a těšily se, až se na svá vytvořená obydlí dojdou zase brzy podívat a popřípadě je i trochu vylepší a upraví.

Kristýna Suková, Eva Říhová