Pomoc přírodě

Dne 27. prosince jsme s dětmi udělali také radost někomu jinému. Našim kamarádům z lesa, zvířátkům, kteří také péči potřebují. Trocha sena, slámy, ovoce a zeleniny, kterou jsme jim nachystali, přece je to nejmenší pro jejich potřebu. A v době vánočních svátků pro nás naprosto samozřejmé.

foto z akce

Děti byly nadšené, akce se zúčastnily opravdu se zájmem, některé byly dojaté, jiné děti i doufaly, že zvířátka přijdou k nám a z blízka je proto uvidí. Bylo jim vysvětleno, že zvířátka „poklad“ najdou tak či tak, přijdou sami a o samotě, jednak budou mít na pochoutku čas, a přece jen se lidí bojí.

Akce se povedla, dětem i nám dospělým se líbila už jen proto, že pomoc přírodě je potřebná a v tuto dobu na místě. Nemyslet jen na sebe, ale i na ty, co jí potřebují, ač se to vždy nezdá. Akci za rok určitě zopakujeme. Bylo to něco netradičního, a také velmi užitečného pro obyvatele lesního prostředí.