logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Pečení a zdobení perníčků

Protože byl celý DD v karanténě, a mezi dospělými a dětmi zkoušel virus Covid 19, co všichni vydržíme, nemohly se konat akce dle plánu. Přesto, jakmile to bylo možné, jsme velmi oblíbenou akci „Pečení a zdobení perníčků“, naplánovali a posléze i splnili. Myslím ku prospěchu všech.

Dne 12. prosince jsme s dětmi z první skupiny započali pečení perníčků s vánočními motivy. Děti byly nadšené, jen ta vůně, která se linula po celém domečku. Ke všemu, atmosféru doplňovaly koledy hrané z CD přehrávače a ty známé písně dokázaly děti i zazpívat. Upečení jsme zvládli všichni na jedničku a nyní nás čekalo zdobení bílkovou polevou. Akce se zúčastnily děti ze všech výchovných skupin, které měly zájem a chuť, tedy z druhé, třetí a čtvrté výchovné skupiny. Tímto děkuji všem vychovatelům, kteří byli nápomocni. Jejich spolupráce a pomoc je neocenitelná. Děti se vystřídaly dle počtu u stolu a dle času, který ten den opravdu utíkal. Blížily se přece Vánoce!

Myslím, že akce ten den byla velice náročná. Ale byla krásná! Nadšení dětí, jejich úsměv, rozzářené oči, ruce a rty od polevy, kterou chtě nechtě musely děti ochutnat. Také ale i značný nepokoj a nervozita z blížících se Vánoc, to vše patří k nejkrásnějším svátkům v roce. Nejen dětí, ale i dospělých. A to nás v tento čas přece spojuje.

Bylo hezké, že i vychovatelé ostatních skupin poskytli dětem se této akce zúčastnit, proto v tento den patří díky úplně všem. A to, že všem chutnalo, je naprosto jasné. Večer byl tác plný perníčků prázdný. Byl to krásný, i když náročný den. Ale všechno, co děláme pro druhé, stojí přece za to.

TOPlist