Oslava adventu

První adventní neděli jsme oslavili společně s dětmi na zámku, které ještě nebyly v karanténě kvůli nákaze Covid 19. S dětmi jsme během dne vyrobili svícen tradičně se čtyřmi svíčkami. Při procházce parkem jsme odpoledne nasbírali pár šišek, nějaké větvičky s jehličím a další přírodniny. Děti se již těšily na večerní rozjímání.

Protože ten den bylo opravdu ošklivo a sychravo, venku jsme pobyli všichni jen chvilku, abychom mohli připravit vše potřebné na advent. Svícen doprostřed stolu, k tomu malé občerstvení, samozřejmě nesměly chybět koledy a také, a to především povídání na téma Advent – zvyky, tradice, jak se koná oslava adventu v Čechách, na Moravě, v Slezsku. Také v jiných zemích jen tak pro zajímavost, překvapivě děti věděly, jak to přibližně vypadá v Americe. Vypravování bylo zajímavé, ale nejvíce se děti i my dospělí těšili na rozsvícení první adventní svíčky. Vše bylo tlumeně doprovázené koledami, první na výběr byla dětmi zvolena píseň od Václava Neckáře „Půlnoční“, která nenechala některé oči dětí na suchu. Ale i my dospělí byli dojati.

foto z akce

S dětmi jsme poseděli, povídali si a byla příjemná atmosféra, i vzhledem k nepříznivé situaci nejen u nás v dětském domově. Myslím, že první adventní neděle se povedla, a my se už určitě těšíme na blížící se Vánoce. Doufejme, že budou plné dobré nálady, pohody a klidu, jak by to každý rok na tento čas mělo být. Ať už doma s rodinou nebo zde v zařízení. Přece jen, vše děláme pro naše děti. Bez výjimky.

Eva Říhová, Aneta Zburníková