Náš podpis

V neděli 18. dubna jsem si pro děti 3. skupiny připravila projekt s názvem „Náš podpis“. Nejdříve jsme si zopakovali, jak se jmenují všechny prsty na rukou, kolik jich máme a při jednoduchých říkankách (například Deštník, Vrabci, Pět řemeslníků,….) si je procvičili.

Celé paže jsme si protáhli u dětských písniček Dády Patrasové, sílu v rukách využili při hře „Twister“ a hodu míčkem na kuželky. V rámci grafomotoriky si děti zkusily několik uvolňovacích cviků. Následně jsme přistoupili k navlékání korálků na vlasec, drátek nebo nit. Každý si mohl vybrat materiál, na který chce navlékat a jestli vytvoří náramek, náhrdelník, prstýnek nebo jednoduché zvířátko či panáčka. Některým dětem se povedlo uplést i náramek z gumiček. Trpělivost a klid v rukou si vyzkoušeli při hře „Mikádo“. Temperové barvy rozetřené na dlaně nám posloužily jako razítková barva, kterou jsme na čtvrtku udělali otisky svých rukou. Barvu si každé dítě mohlo vybrat dle libosti. Nakonec si děti obkreslily s mou pomocí každý svou dlaň, kterou vybarvily podle svých představ. Otisky dlaní všech dětí nám nyní zdobí dveře na hale.

Náš podpis

Kristýna Suková