Mimo domov

Dne 13. listopadu 2022 jsme u nás v DD přivítali partu z organizace Mimo domov.

Po jejich příjezdu v dopoledních hodinách byly děti rozděleny do skupinek podle věku a schopností. Vyzkoušely si práci s korálky, navlékání, tvoření andílků, náušnic a jiných výrobků. Fantazii se meze nekladly. Druhá skupina připravovala soli do koupele, což děti také moc bavilo. Poslední skupinka diskutovala na téma „Řekni ne“. Řešilo se zde téma šikany na sociálních sítích a nebezpečí, která mohou potkat opravdu každého z nás. Děti si vyslechly užitečné rady, které mohou využít v praktickém životě.

Postupně se u všech aktivit vystřídaly. Odpoledne je čekal nový druh zábavy, který děti nadchnul – sprejování na čtvrtky s podzimní tématikou. Činnost byla zajímavá nejen pro ně, ale i pro dospělé.

Posledním zážitkem dne byl překážkový běh. Závodníci byli rozděleni do čtyř skupinek podle věku. Zapojily se všechny naše ratolesti a odměnou jim byly nejen cenné medaile (1. až 3. místo), ale také neskutečný pocit zúčastnit se a být při tom, neboť i zde byla velká zábava.

Celý den s naší návštěvou jsme si všichni dosyta užili, bylo veselo a báječně. Děkujeme za společnost i krásný program a těšíme se na příští shledání.