logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Masterchef junior DD Přestavlky 2021

Tato akce se plánovala delší dobu, a neboť mělo být deštivé počasí, bylo jasné, že volba padne na tuto neděli. Akce byla pro všechny děti DD a zúčastnily se jí všechny výchovné skupiny společně s vychovateli, kteří ten den sloužili.

Protože se jednalo přece jen o akci z hlediska provedení trošku složitější, po ranní domluvě se všemi vychovateli a se zástupci složené z dětí každé skupiny, byla domluvena pravidla soutěže, rozdány recepty na pokrm, suroviny pro všechny stejné a dortové formy, neboť se jednalo o „Míša“ dort – velice chutný a všemi oblíbený dezert.

Po splnění všech dopoledních povinností a úklidových služeb, byla soutěž v pečení moučníku započata. Každá skupina pekla a následně pak zdobila na domečkách, skupina ze zámku byla rozdělena dle šikovnosti, věku a schopností do jednotlivých skupin na domcích. Bylo potřeba dle receptu vše navážit, dát péci, nechat těsto vychladnout, ozdobit krémem a polít čokoládou. Při tuhnutí dortu v ledničkách byla zájmová činnost dle naplánování na jednotlivých skupinách.

Když byly dorty zcela hotovy a připraveny na podávání a na ochutnávku, bylo na řadě vyhodnocení splnění úkolu. Nebylo snadné rozhodnout o vítězi, ale přece jen každý dort byl trošku jiný, ač recept byl pro všechny stejný. Na prvním místě se svým dortem se umístil domeček č. 3, druhý domeček č.2, poté skupina ze zámku a na posledním místě první výchovná skupina. Ale to nikomu náladu nezkazilo. Den to byl moc hezký, výjimečný zejména tím, že spolupráce jednotlivých vychovatelů a pak zejména dětí byla zcela samozřejmostí pro nás pro všechny a bylo jasné, že pokud se k sobě všichni chováme s respektem a zapálením pro hru, jde vše snáz a táhnout za jeden provaz patří ke kolektivní práci a postupně se stává naprosto běžnou součástí nás všech. Všem chutnalo a nezbyl jeden kousek navíc.

TOPlist