logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Lavičková posilovna

Je sobota 24. dubna 2021. Říká se „Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři.“

Naše skupina ze svého domečku „vylézá“ ven protáhnout si tělo každý den. Ale dnes to bylo jiné. V našem krásném parku máme hned několik laviček, které můžeme využít k odpočinku. Ale my je tentokrát využili ke cvičení. Chtěli jsme si ověřit svoji fyzickou zdatnost.

Nejprve něco pro zahřátí. Byl to úkol „Do vody, z vody.“ Určujeme prostor „souše“ a „vody“. Podle pokynů se v něm pohybujeme. Ještě krátké rozběhání a teď si z lavičky uděláme posilovnu.

Nejprve dřepy. Začínáme vsedě, ruce natažené před sebe. Při výdechu z lavičky vstáváme, při nádechu si sedáme. Jak jednoduché. Cvičíme 10x. A jdeme dál. Budou to sklapovačky. Podélně sedáme na lavičku, chytíme se okrajů. Nohy zvedneme do vzduchu a pomalu je natahujeme dopředu. Ale pozor! Nohy se nesmí lavičky dotknout. A zároveň se pokládáme na záda. Také 10x. To už je těžší. A procvičíme si „nůžky“. To pěkně posílíme svaly na bříšku. Sedáme si, lehce se zakloníme, nohy zvedneme tak, aby byly vodorovně se zemí a střídáme – pravou nahoru, levou dolů, Nezdá se to, ale není to legrace. A nyní budeme „klikovat.“

Čelem si stoupneme k lavičce, dlaně o ní opřeme, nohy jsou k lavičce kolmo a začínáme provádět kliky. Kdo si troufne, zkusí i kliky hlavou dolů – dlaně má opřené o zem a špičky nohou o lavičku. A ještě výstupy. Jednou nohou vystupujeme na lavičku, pak přidáme i druhou. Nahoře se hezky narovnáme a sestupujeme zpět na zem. Kdo ještě není unaven, jde se protáhnout na pyramidu. Některé z nás začínají už pobolívat svaly, ale to nevadí.

Užili jsme si hezké slunečné odpoledne.                           

Fuková Marie

TOPlist