„Čertova podkova“
V sobotu 21. března jsme se nenechali odradit nepřízní počasí s poměrně nepříjemným deštěm a dobře naladěni jsme v pláštěnkách vyrazili na místní tradiční pochod „Čertova podkova“. Trochu jsme přece jenom upravili svá původní odhodlání a shodli se na tom, že i absolvování „dětské trasy“ bude svým způsobem hrdinským činem. S tímto přesvědčením jsme směle vykročili na 6 km dlouhý okruh, na kterém nám cesta poměrně příjemně ubíhala. A i to počasí se nakonec docela umoudřilo. Není proto divu, že jsme celou trasu všichni, včetně těch nejmenších, hravě zvládli. Odměnou nám byl v cíli kromě dobrého pocitu i pamětní pergamen a perníková podkovička.
Tím však povedený den ještě nekončil. V zámeckém parku v Přestavlkách nás v rámci večerního programu čekalo první letošní opékání lahodných buřtů. A jak známo, první buřty chutnají vždycky nejlíp.

















