logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Čarodějnické odpoledne

Je pátek 30. dubna a v našem dětském domově se chystá čarodějnické odpoledne. Připravily ho pro nás tety Fuková, Kuželková, Zburníková a Veselá. O tradici tohoto dne jsme si nejprve v týdnu povídali a samozřejmě se na něj připravovali.

A už je to tu. Už ráno se někteří z nás hezky maskovali. Odpoledne pak začínáme malováním čarodějnic, letem na koštěti a výrobou čarodějnice. Je jako živá. Pokračujeme sportovními soutěžemi, kde využíváme míče, terče, kužely i malé míčky. Procvičíme i trpělivost-musíme se trefit přivázanou tužkou do úzkého hrdla kečupové lahve. U všech stanovišť, na kterých pomáhají starší děti, je živo a veselo. Odměnou nám je ovoce-hrušky, mandarinky, jablka i pomeranče. Džusíkem pak doplňujeme potřebné tekutiny. A pomalu se přesouváme k ohništi. Vše jsme si připravili předem a už zbývá jen nakrojit vuřtíky.

Čarodějnické odpoledne
Čarodějnické odpoledne

„Opékáky“ čekají na první uzeninu a oheň hezky plápolá. Opatrně se nad ním otáčí první uzeninka. Její vůně se rozšířila po celém okolí. A první sousta mizí v našich bříškách. To vše bdělým okem sleduje naše čarodějnice. A my vyslyšeli její úpěnlivou prosbu. Darujeme jí ještě několik dní života. Přinesla nám za to nanukové dorty a bude hlídat náš zámek. Dorty dnes již nesníme. Naše bříška jsou opravdu plná a tak si tuto dobrotu necháme na zítra.

Pozdní hodina, chlad a postupné stmívání nás donutilo oheň uhasit a rozejít se na jednotlivé skupiny.

Tak zase za rok nashledanou a díky za hezký den milé tety.    

Zapsala: Fuková Marie

TOPlist