logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel
Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Akce Kino – Myši patří do nebe 3.6. 2022

Naše pohádkové odpoledne, které patřilo povídáním o nebi, a jak asi vypadá myší nebe, jsme s dětmi začali rozvíjet již po jejich návratu ze školek a škol. Nejdříve jsme si povídali s těmi nejmenšími, o myškách, co mají rády, jaké jsou nebo kde žijí. Poté jsme společně kreslili obrázky, na kterých bylo znázorněno, myší nebe. Všude bylo plno sýrů, rodiny plné šťastných myšek a duhy. Poté jsme právě tyto menší děti, které se naší akce zúčastnily, připravily na dobrodružnou výpravu malé myšky Šupito. Oblékli jsme se a vyrazili na cestu do nedalekého kina v Sedlci, kde jsme shlédli film „Myši patří do nebe“. Dětem se film líbil, hltaly každé slovo a scénu, které se na plátně odrážela. Po cestě zpět jsme mluvili o některých pasážích filmu, například jak je důležité si dávat pozor při přecházení silnice nebo o pohybu po komunikaci, protože právě díky neopatrnosti se malá myška do nebe dostala. Společně jsme si takto užili celé odpoledne a zpět do DD se děti vrátily se zážitkem z filmu a pro některé i s novými informacemi o myších. Večer, když děti usínaly pokojně ve svých postýlkách, jsme si ještě chvilku povídali o Šupitově tatínkovi, který pomáhal myšce, aby zvládla svou cestu nebem.

Bylo to velmi hezké odpoledne a díky nádhernému počasí jsme si je mohli všichni nerušeně užít se vším, co k němu patřilo.

Akce se zúčastnily menší děti napříč všemi skupinami a doprovázely je tety E. Říhová a J. Kuželková.

TOPlist