Velikonoce jinak

Velikonoce jsou obdobím lidových tradic spojených s vítáním jara. Vybaví se nám pomlázka, vajíčka a také volné pondělí spojené s koledováním. Slavíme je v období jara, a proto jim také říkáme „svátky jara“.

Letošní Velikonoce však byly trochu jiné. Pomlázky byly upleteny, ale na koledování jsme museli zapomenout. Proto jsme si velikonoční pomlázku museli „vykoledovat“ jinak. Odpoledne jsme se pustili do soutěžních úkolů. V některých jsme si připomněli znalosti z prvouky (období jara)-květiny, stromy či zvířecí rodiny, jinde pak velikonoční zvyky a tradice. Během plnění úkolů jsme si i zasportovali – přeskoky přes švihadlo, dřepy, hody,…a také vytvořili hezké velikonoční obrázky. A pak přišel dlouho očekávaný okamžik. Čekala na nás sladká velikonoční odměna. A tak i přesto, že svátky proběhly za opatření nouzového stavu, my jsme si je hezky užili.

Marie Fuková, vychovatelka

velikonoční přání