logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Výlet do ZOO

V době letního pobytu ve Starých Splavech jsme se vydali na výlet do Doks. Chystali jsme se na návštěvu ZOOPARKU.

Po vydatném obědě jsme se vypravili na pěší túru, jejímž cílem byla výše zmíněná návštěva zooparku. Cestou jsme sbírali lesní plody-borůvky a maliny, kochali se krásnou krajinou v okolí Máchova jezera. Cesta hezky ubíhala a za necelou hodinku jsme stáli u vstupu do areálu parku, po kterém jsme se mohli volně pohybovat. Lvi, bílý tygr, koníci i poníci, lama a velbloud dvouhrbý, krokodýl a opičky, vodní ptáci s klokanem a mnohá další zvířata. Vše si pozorně prohlížíme, čteme zajímavé informace a tam, kde nám to dovolí, si zvířata pohladíme a nakrmíme. Čas rychle ubíhá a před námi je doba malého odpočinku. Ten si zpříjemníme malým občerstvením-párek v rohlíku mizí v našich útrobách a před zpáteční cestou se ještě posílíme jablkem. Pomalu se chystáme zpět. Láká nás jet vlakem, ale odoláme a jdeme opět pěšky. Občerstvujeme se zase lesními plody, ale musíme přidat do kroku – blíží se čas večeře.

S průběhem celého odpoledne jsme spokojeni a těšíme se na další připravovaný program.

Marie Fuková

TOPlist