Návštěva Prahy – Pražský hrad

Kancelář prezidenta republiky v prosinci tohoto roku slaví 100 let od svého vzniku. V době adventu proto 2. 12. a 3. 12. proběhly speciální adventní dny otevřených dveří.

I naši svěřenci využili možnosti prohlédnout si reprezentační prostory Pražského hradu.

Zdarma jsme měli možnost projít vánočně nazdobené interiéry, které jsou běžně pro veřejnost uzavřeny. V těchto prostorách prezident republiky vykonává své ústavní pravomoci a dále slouží i jiným státně reprezentačním účelům. Jednotlivé sály i chodby byly osvíceny krásnými křišťálovými lustry. Prostory zdobily nastrojené vánoční stromky – každý jinak a v hezky sladěných barvách. Informační desky nám prozradily např. jména sálů, tvůrců obrazů,…

foto z akce
Návštěva Prahy – Pražský hrad

Součástí prohlídky byla i výstava betlémů, které zhotovili žáci MŠ –ZŠ – ZUŠ v republice a byly vybrány v soutěži. Vánoční výzdoba byla i na nádvořích hradu a také jsme si prohlédli vystavený betlém. Z 1. nádvoří jsme se vydali do chrámu sv. Víta a pak i na vánoční trh a do Zlaté uličky. Plni krásných dojmů a zážitků jsme odjížděli zpět. Měli jsme opravdu radost z toho, že náš dětský domov byl vybrán na tyto dny otevřených dveří a my se tak podívali do míst, která jsou mnoha lidem nedostupná.

Marie Fuková, Suková Kristýna