logo
Archivy
Zřizovatelem této příspěvkové organizace je Středočeský kraj
zrizovatel

plakat plakat

Přínosným partnerem pro náš dětský domov je Nadační fond Veroniky Kašákové.


Krajský přebor st. žactva – České Budějovice, 20. června 2020

Za deštivého počasí se všichni účastníci, rozhodčí, trenéři… zhostili této soutěže na výbornou. Na tomto krajském měření nejlepších starších žáků se prezentoval i atlet Dětského domova Přestavlky, člen AŠP při atletickém oddíle TJ Chyšky,
Kevin TOKÁR. 

Jako první vstoupil do soutěže kladivářů. 4 kg kladivo držel na závodech poprvé, a hned
v závodě o přebornické medaile. Kevin Tokár, zahájil svou první kladivářskou soutěž v životě pokusem 21,02 m a ujal se vedení. Ve druhém pokusu své vedení upevnil hodem 24,02 m, vedl i po třetím pokusu 22,56 m. Finálové pokusy začal nejdelším hodem 25,99 m a bylo celkem již jasno o jeho prvenství v kladivářské soutěži, pátý a šestý hod byly nezdařené. Tímto pokusem se také dostal do čela průběžných letošních krajských tabulek.

Pořadí medailistů bylo následující:

1. Kevin Tokár, TJ Chyšky 25,99 m, 2. Matěj Novotný, TJ Nová Včelnice 22,56 m, 3. Matěj Hlas, TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 22,39 m.

Po tomto skvělém úspěchu Tokára, nastoupil k hodu 600 g oštěpem. I s tímto 600 g náčiním zápolil poprvé v životě. V loňském roce, jako mladší žák, házel 500 g oštěpem. Tato disciplína probíhala za poměrně silného deště. Tokár měl první pokus 25,81 m, což byl sedmý výkon v průběžném pořadí, ale další dva jeho hody byly nezdařené. Ze sedmnácti oštěpařů postupovalo prvních osm do užšího finále. Bohužel Kevin své umístění neudržel a soupeři ho přehodili. Tokár tak byl jedenáctý.

Další disciplínou chyšeckého staršího žáka byl hod 1 kg diskem, tím již házel i v loňské sezóně. Úvodní pokus poslal Kevin Tokár na značku 21,33 m a zařadil se na páté místo. Druhým pokusem 25,58 m se dostal Tokár na třetí místo. Třetím hodem hodil Tokár 18,89 m, ale držel stále bronzovou pozici. Ve finálové sérii měl Tokár pokusy dlouhé 23,27 m, 20,84 m a nezdařený pokus. Ve čtvrté sérii pokusů hodil táborský Jiří Samec 27,50 m a tímto hodem sesadil Tokára z bronzové pozice. Škoda, ale i čtvrté místo je pěkným úspěchem.

Marie Fuková

TOPlist